DODAJ

Przedłuża się sprzedaż działki przy Fabrycznej. Stanie tam Carbon Tower

Biura / Wrocław
Przedłuża się sprzedaż działki
Tomasz Matejuk
2017-03-31 14:13:11
O kolejny miesiąc przedłuży się finalizacja sprzedaży działki przy ulicy Fabrycznej 6-8 we Wrocławiu. W tym miejscu ma stanąć biurowiec Carbon Tower.

O nowej inwestycji biurowej przy ulicy Fabrycznej donosiliśmy w zeszłym tygodniu. Działka, na której stanie Carbon Tower, do niedawna należała do wrocławskiego dewelopera Vantage Development, który miał tam postawić biurowiec Gamma Office.

Ostatecznie jednak Vantage Development zdecydował się na sprzedaż tego terenu. W sierpniu zeszłego roku deweloper zawarł przedwstępną umowę sprzedaży tej działki, a cenę transakcji ustalono na 10,8 mln złotych.

W listopadzie VD poinformował, że finalizacja transakcji sprzedaży przedłuży się do 31 marca 2017 roku. Teraz deweloper informuje, że podpisanie umowy uległo kolejnej prolongacie.

30 marca 2017 roku został zawarty aneks do umowy, dotyczący przedłużenia do dnia 30 kwietnia 2017 roku terminu zawarcia umowy przyrzeczonej sprzedaży nieruchomości z uwagi na konieczność uzyskania zaświadczenia o ostateczności decyzji o pozwoleniu na budowę inwestycji kupującego nieruchomość – czytamy w raporcie giełdowym spółki.

mat. inwestora/Cavatina


14-piętrowy biurowiec przy Fabrycznej 

Carbon Tower to inwestycja grupy Cavatina. W 15-kondygnacyjnym budynku znajdzie się łącznie 19 095 metrów kwadratowych powierzchni biurowej, a także sześć wind. Powstanie również 377 miejsc parkingowych.

– Zakończenie budowy planujemy na czerwiec 2018 roku, a we wrześniu przyszłego roku powinni wprowadzić się tam najemcy – zapowiada Filip Dziuda z Cavatiny

mat. inwestora/Cavatina


Dwa biurowce Cavatiny we Wrocławiu

Biurowiec Carbon Tower będzie realizowany niemal równocześnie z inną wrocławską inwestycją biurową Cavatiny – firmy, która do tej pory działała na rynku krakowskim. 

Jak donosiliśmy w lutym, przy ulicy Robotniczej 42a, gdzie jeszcze do niedawna znajdowały się wiaty garażowe, trwa już budowa nowego biurowca. Oficjalna nazwa inwestycji to Diamentum Office.

W siedmiopiętrowym budynku powstanie 9291 metrów kwadratowych powierzchni najmu i 100 miejsc parkingowych. Zakończenie budowy planowane jest na czwarty kwartał 2017 roku.

mat. inwestora


Przypomnijmy, że w tym miejscu pierwotnie swój biurowiec miała postawić Inwestgrupa (najpierw projekt nosił nazwę Robotnicza Office House, a potem InCenter Office), ostatecznie jednak inwestycja nie została zrealizowana, a działka trafiła na sprzedaż.