DODAJ

Rafał Dutkiewicz po raz trzeci z rzędu najlepszym prezydentem w Polsce

Wrocław
Rafał Dutkiewicz po raz
tuWroclaw.com
2012-06-04 16:43:55

Już po raz trzeci z rzędu Rafał Dutkiewicz okazał się najlepszy wśród wszystkich prezydentów polskich miast - podobnie jak rok i dwa lata temu, tym razem również uplasował się na pierwszym miejscu rankingu przygotowanego przez tygodnik ''Newsweek Polska''.

Wśród najlepszych szefów miast znalazło się miejsce dla Ryszarda Grobelnego (Poznań), Jacka Karnowskiego (Sopot), Zygmunta Frankiewicza (Gliwice) i Wojciecha Szczurka (Gdynia). W pierwszej dziesiątce pojawili się też prezydenci Krakowa, Białegostoku, Mielca, Katowic i Gdańska.

Dziennikarze ''Newsweeka'' podczas sporządzania rankingu brali pod uwagę przede wszystkim aktywność poszczególnych prezydentów na przestrzeni minionego roku. Analizowali także wskaźniki ekonomiczne poszczególnych miast jak np. dochody w budżecie, skuteczność pozyskiwania funduszy unijnych, stan zadłużenia miasta czy umiejętność przyciągania inwestorów. Liczyło się też to, jak prezydenci wypadają przy rozwiązywaniu problemów społecznych, czy inwestują w sport i rekreację, dbają o kulturę i edukację.


Ranking powstał na podstawie ankiet przesłanych do 107 prezydentów największych miast. Pierwsze miejsce prezydentowi Wrocławia przypadło już po raz trzeci. Pominięto w tym zestawieniu Hannę Gronkiewicz - Waltz z Warszawy. Zdaniem dziennikarzy ''Newsweeka'' prezydent stolicy powinien konkurować z przywódcami innych największych metropolii w naszym regionie (Praga, Wiedeń czy Budapeszt).

Wyróżnienia wręczono podczas III Ogólnopolskiego Kongresu Regionów w Świdnicy.
Autor: tm