DODAJ

Rusza przebudowa wiaduktu nad Popowicką i poszerzenie Starogroblowej

Wrocław
Rusza przebudowa wiaduktu nad
tuWroclaw.com
2012-08-17 12:46:54

Na początku przyszłego tygodnia ma się rozpocząć przebudowa wiaduktu nad ulicą Popowicką przy połączeniu ze Starogroblową. Inwestycja wiąże się też z poszerzeniem drogi, a więc czekają nas utrudnienia w ruchu i objazdy.

Jak zapewniają urzędnicy w sierpniu w tym rejonie miasta ruch ma się odbywać jednak normalnie. PKP PLK już prowadzi wstępne prace modernizacyjne związane z przebudową wiaduktu i stacji na Popowicach. To część projektu, który ma na celu modernizację całej trasy kolejowej z Wrocławia do Poznania.

Sama inwestycja na Popowicach potrwa aż do końca 2013 roku i problemem z pewnością będzie organizacja ruchu podczas trwania prac budowlanych. Urzędnicy ze spółki Wrocławskiej Inwestycje, która nadzoruje budowę ze strony miasta rozważają m.in. w jaki sposób możliwe jest utrzymanie stałych tras kursowania komunikacji autobusowej.


Na razie nie jest pewne czy wozy MPK skierowane zostaną na objazdy. Jeśli przejazd pod wiaduktem zostanie zamknięty objazdy staną się koniecznością. Autobusy mogą być skierowane wtedy na i tak zatłoczoną już ulicę Legnicką. Z kolei samochody mogłyby objeżdżać teren robót przez wąskie ulice Gnieźnieńską, Starograniczną i pod sąsiednim wiaduktem kolejowym.

Urzędnicy chcą przebudować 250-metrowy fragment drogi pod wiaduktem, tak by poszerzyć go do dwóch pasów w każdym kierunku oraz przygotować teren do poprowadzenia obok w przyszłości torowiska Tramwaju Plus. W tym samym czasie PKP zajmie się przebudową samego wiaduktu.

Obecnie wiadukt kolejowy nad tą ulicą jest bardzo wąski. Podczas gdy ulice Popowicka i Starogroblowa (trasa równoległa do Legnickiej-Lotniczej) mają dwie jezdnie - pod wiaduktem droga zwęża się do jednego pasa w każdą stronę, na dodatek nie ma chodnika. Właśnie to się zmieni. Nowy - 46 metrowy wiadukt będzie o ponad cztery razy dłuższy od obecnego. Zmieszczą się pod nim dwie jezdnie, będzie też wydzielone torowisko dla tramwajów. W przyszłości konieczna będzie jednak również przebudowa wiaduktu nad ulicą Długą.


Przebudową wiaduktu nad Popowicką zajmie się Przedsiębiorstwo Drogowe Drobud, które zaoferowało cenę 4 mln 796 tys. zł.

Autor: jg