DODAJ

SprintBOX inwestuje we Wrocławiu. Wynajmuje 10 000 mkw. pow. magazynowej na Oporowie

Wrocław
SprintBOX inwestuje we Wrocławiu.
Orzech
2016-09-07 16:19:11
SprintBOX to firma specjalizująca się w usługach składowania i czyszczenia pojemników wielokrotnego użycia. Wrocław stał się trzecim nowym oddziałem w Europie i pierwszym w Polsce otwartym w 2016 r. Wcześniej inwestor otworzył dwa oddziały w Niemczech: w Ulm-Langenau i Norymberdze. 

Firma otwierając oddział we Wrocławiu, zainwestowała łącznie 2,5 mln euro w nowe maszyny myjące, system transportowy, IT i infrastrukturę. 

Wrocławski oddział zlokalizowany jest na Oporowie, na ulicy Kwiatkowskiego w parku logistyczno-produkcyjnym Goodman Wroclaw IV LC, gdzie wynajęła aż 10 000 mkw. powierzchni. Zatrudnienie znajdzie kilkudziesięciu pracowników.

Oddział we Wrocławiu zajmować się będzie obsługą klientów różnych branż takich jak: automatowe czy wspierających przemysł, z którymi SprintBOX współpracuje już na terenie Niemiec.

Pośrednikiem przy wynajęciu nieruchomości we Wrocławiu była wrocławska firma Verso Nieruchomości.

Goodman posiada w stolicy Dolnego Śląska cztery parki logistyczne z halami o łącznej powierzchni ok. ćwierć miliona mkw., w których swoje hale magazynowe i produkcyjne wynajmują m.in. tak znane we Wrocławiu firmy, jak: Whirlpool, Gestamp czy Amazon.