Koreański Dongshin będzie produkował we Wrocławiu części do samochodów elektrycznychźródło: Materiały inwestora

Koreański Dongshin będzie produkował we Wrocławiu części do samochodów elektrycznych

REKLAMA
Kolejny koreański inwestor stawia na Wrocław. Na Wrocławskim Oporowie, przy ul. Kwiatkowskiego swoją fabrykę ulokuje firma Dongshin.
Przedsiębiorstwo jest jednym z kooperantów koncernu LG, który pod Wrocławiem buduje największą w Europie fabrykę baterii do samochodów elektrycznych. Dongshin będzie produkować we Wrocławiu części do pojazdów elektrycznych
Firma na lokalizację swojej wrocławskiej fabryki wybrała Centrum Logistyczno-Produkcyjne GLP Wrocław IV Logistics Centre, w którym zdecydowała się wynająć 10 000 mkw. powierzchni.
Materiały inwestora
Umowa z GLP została zawarta na trzy lata. Wynajęta przestrzeń charakteryzuje się zwiększoną nośnością podłogi, jest wyposażona w 13 doków i bramę wjazdową. Do dyspozycji najemcy jest 60 miejsc parkingowych. Świetliki w suficie zapewniają doświetlenie hali naturalnym światłem, co wpływa na mniejsze zużycie energii elektrycznej.
Dongshin to jeden z licznych podwykonawców koncernu LG, zaopatrujący czołowych producentów samochodów na świecie. W nowej fabryce we Wrocławiu pracę znajdzie 100 osób
REKLAMA
Materiały inwestora
GLP Wrocław IV Logistics Centre jest położone w granicach Wrocławia na wrocławskim Oporowie, przy ul. Kwiatkowskiego, zapewniając łatwy dostęp do wykwalifikowanej siły roboczej, liczącej około 1,2 mln pracowników. W pobliżu znajdują się przystanki komunikacji publicznej oraz dwa węzły drogowe: Wrocław-Bielany i Wrocław-Zachód. Przebiegające przez nie autostrady A4 i A8 umożliwiają swobodny transport towarów na terytorium całej Polski, a także do Niemiec i Czech
Materiały inwestora
Część GLP Wrocław IV Logistics Centre przeznaczona na działalność produkcyjną jest dostosowana do potrzeb nowoczesnych dostawców sektora motoryzacyjnego. Wśród najemców parku jest również firma Gestamp, międzynarodowy projektant i producent komponentów metalowych, który niedawno przedłużył umowę najmu o kolejne dziesięć lat.
W transakcji wynajmu powierzchni firmę Dongshin wspierała wiodąca firma doradcza Colliers International.
GLP prowadzi także wynajem powierzchni w swojej najnowszej inwestycji na terenie Aglomeracji Wrocławskiej czyli w Wrocław V Logistics Centre, którego budowa wkrótce rozpocznie się w podwrocławskich Magnicach w gminie Kobierzyce. Docelowo w ramach tego przedsięwzięcia powstanie pięć budynków magazynowych o łącznej powierzchni najmu wynoszącej 240 000 mkw., co uczyni to centrum jednym z największych w południowej Polsce.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA