DODAJ

Tramwaj na Popowice coraz bliżej. Jest decyzja środowiskowa

Komunikacja publiczna / Wrocław
Tramwaj na Popowice coraz
Tomasz Matejuk
2017-06-19 12:23:23
Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska we Wrocławiu właśnie wydał decyzję środowiskową dla budowy nowej trasy tramwajowej, która poprowadzi na Popowice.

Decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach dla tego przedsięwzięcia wydano 14 czerwca. Wcześniej, w połowie maja, RDOŚ odstąpił od obowiązku przeprowadzenia oceny oddziaływania tej inwestycji na środowisko.

Do budowy trasy tramwajowej wzdłuż ulicy Popowickiej, Starogroblowej i Długiej, wraz z przebudową wiaduktu nad ulicą Długą oraz budową zintegrowanego węzła tramwajowo-kolejowego Wrocław-Popowice, wrocławski magistrat szykuje się od dłuższego czasu.

UM Wrocławia

Dodajmy, że budowa trasy tramwajowej od ulicy Milenijnej do ulicy Jagiełły to jedno z flagowych przedsięwzięć ujętych w uchwalonym pod koniec zeszłego roku planie transportowym Wrocławia, a także we Wrocławskim Programie Tramwajowym.

UM Wrocławia


Tramwaj dojedzie na Maślice

Jak donosiliśmy w lutym, wrocławscy urzędnicy pozytywnie rozpatrzyli petycję mieszkańców Maślic, którzy zaapelowali, by nowa linia tramwajowa, która będzie jeździć przez ulicę Popowicką, dojeżdżała do pętli przy ulicy Królewieckiej.

– Po zakończeniu budowy i oddaniu do ruchu nowego torowiska od ulicy Dmowskiego, przez ulicę Długą, Starogroblową i Popowicką, jedna z linii tramwajowych planowanych po tej trasie zostanie poprowadzona do pętli "Stadion Wrocław (Królewiecka)" – zapowiada Błażej Trzcinowicz, zastępca dyrektora wydziału transportu w magistracie.

Trzcinowicz podkreśla, że aktualnie trwają prace mające na celu uszczegółowienie i uzgodnienie projektu budowlanego torowiska i infrastruktury tramwajowej na odcinku od skrzyżowania ulic Jagiełły/Dmowskiego do skrzyżowania ulic Popowickiej i Milenijnej.