DODAJ

Trwają prace przy rewitalizacji Wyspy Daliowej [ZDJĘCIA]

Sport i rekreacja / Wrocław
Foto: Rafał Hauwa dla Investmap.pl
Orzech
2017-03-05 21:52:55
Trwają prace przy rewitalizacji i kompleksowym, nowym zagospodarowaniu tej najmniejszej, staromiejskiej wyspy na Odrze. 

Przypomnijmy: Joanna Styrylska, autorka projektu przebudowy wyspy i współautorka projektu zieleni, w swoim projekcie zaproponowała utrzymanie naturalnego i dzikiego charakteru tego miejsca, projektując alejki oraz zieleńce w naturalnej i zróżnicowanej formie. Na Wyspie Daliowej pojawią się po jej rewitalizacji łagodne pagórki z ozdobną, różnorodną roślinnością. Oprócz tego w projekcie przewidziano również rekreacyjne trawniki, wśród których wiły się będą alejki – centralna i obwodowa, a pośród nich ławki, drobne oświetlenie i nowe latarnie przy wejściu na wyspę.

W projekcie Stryjskiej pozostaną także niektóre elementy obecnej zieleni na wyspie . Mają zostać zachowane stare drzewa owocowe, które są obecnie w średnim stanie. Pozostać ma także polana rekreacyjna w centralnej części Wyspy Daliowej. To właśnie w tym centralnym punkcie wyspy będzie można zrobić sobie piknik lub imprezę okolicznościową.

Wyspa Daliowa doczeka się również oświetlenia. Planowany jest także montaż kamer. Nowe oświetlenie wyspy oraz zamontowanie stałego monitoringu to nowości, które mają zapewnić ochronę i bezpieczeństwo po zmroku.

Wykonawcą prac na Wyspie Daliowej jest Rotomat Sp. z o.o. z Wrocławia i PW-Service Zakład Usług Specjalistycznych również z Wrocławia. Zakończenie całości prac planowane jest na 30 maja 2017 roku.

Prezentujemy zdjęcia z trwających prac rewitalizacyjnych na Wyspie Daliowej. Zdjęcia z 3 marca 2017 roku.

Rafał Hauwa

Rafał Hauwa

Rafał Hauwa

Rafał Hauwa

Rafał Hauwa

Rafał Hauwa

Rafał Hauwa

Rafał Hauwa

Rafał Hauwa
Autorem zdjęć jest Rafał Hauwa