DODAJ

W trzech wrocławskich parkach będzie jaśniej. I przy jednym kościele

Wrocław
W trzech wrocławskich parkach
Tomasz Matejuk
2017-02-27 13:51:22
Miasto szuka firmy, która zajmie się budową oświetlenia w Parku Grabiszyńskim, Tysiąclecia i Leśnickim, a także przy kościele św. Jadwigi na Kozanowie.

Spółka Wrocławskie Inwestycje ogłosiła przetarg na realizację czterech projektów wybranych w ramach zeszłorocznej edycji Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego. Wszystkie dotyczą oświetlenia.

Pierwsze z zadań to opracowanie dokumentacji projektowej i wykonanie robót budowlanych dla projektu "Oświetlenie Parku Grabiszyńskiego". 

Oświetlenie pojawi się na Alei Romera oraz ścieżkach do Cmentarza Grabiszyńskiego i ulicy Racławickiej. 

Wrocławskie Inwestycje


Drugie zadanie to opracowanie projektu i wykonanie robót dla budowy oświetlenia ciągów pieszych w Parku Tysiąclecia

Należy zaprojektować jednostronny ciąg oświetlenia poza alejką parkową po najmniej kolizyjnej stronie parku. Zaprojektowane oświetlenie powinno uwzględniać konieczność doświetlania terenu, na którym zlokalizowany jest plac zabaw i teren planowanej siłowni – czytamy w dokumentacji przetargowej.

Wrocławskie Inwestycje


Trzecie z zadań dotyczy budowy oświetlenia w Parku Leśnickim, wzdłuż alei parkowej o długości około 370 metrów, biegnącej od ulicy Marszowickiej od kładki nad rzeką Bystrzycą.

Wrocławskie Inwestycje


I wreszcie czwarte zadanie dotyczy zaprojektowania i przeprowadzenia prac budowlanych związanych z budową oświetlenia parkingu i drogi dojazdowej do kościoła św. Jadwigi przy ulicy Pilczyckiej.

Należy zaprojektować jednostronny ciąg oświetlenia po wschodniej stronie parkingu i ścieżki dojazdowej – czytamy w dokumentacji.

Wrocławskie Inwestycje


Na wszystkie prace budowlane wykonawca będzie miał czas do 31 października 2017 roku.