W piątek rusza głosowanie w ramach WBO 2017. Dominują projekty dotyczące rekreacjiźródło: Investphoto.pl

W piątek rusza głosowanie w ramach WBO 2017. Dominują projekty dotyczące rekreacji

Mariusz Bartodziej
Mariusz Bartodziej
REKLAMA
Zgłoszono 754 projektów, z czego do głosowania dopuszczono 375. Od 15 września do 2 października mieszkańcy Wrocławia powyżej 16. roku życia będą mogli oddać swoje głosy na cztery z nich – elektronicznie bądź w formie papierowej.
Wrocławianie po raz piąty będą mogli zdecydować, które inwestycje zostaną zrealizowane w ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego. Mogą zagłosować na cztery projekty: rejonowy mały do 250 tys. zł, rejonowy duży do 750 tys, zł i dwa ogólnomiejskie do 1 mln zł. 21 z 25 mln przeznaczonych jest na te rejonowe, po połowie na małe i duże.
Od kilku lat projekty dotyczące zieleni, rekreacji i sportu (w tym też drogi rowerowe) to absolutny top. Jest ich najwięcej i to się nie zmienia – zauważa Bartłomiej Świerczewski, dyrektor Biura ds. Partycypacji Społecznej.
FB

Od toalet w parkach po Bulwar Fizyków

Mieszkańcy zgłosili rozmaite pomysły na inwestycje ogólnomiejskie. Od spraw podstawowych, jak instalacja toalet w sześciu wrocławskich parkach, po renowacje, w tym odtworzenie Fontanny Neptuna na Placu Nowy Targ.
W obecnej formie placu daję się odczuć brak centralnego punktu dopełniającego kompozycję. Ciemne nawierzchnie, z których zbudowany jest plac, podczas upalnych dni kumulują ciepło, fontanna ma temu zapobiec, co wpłynie również na komfort użytkowników. Można by było pokusić się o konkurs na współczesną, figuratywną wersję Neptuna, inspirowanego historyczną rzeźbą – czytamy w uzasadnieniu zgłoszenia.
REKLAMA
Za to przy budynku Wydziału Fizyki i Astronomii Uniwersytetu Wrocławskiego może powstać Bulwar Fizyków, czyli edukacyjny plac zabaw dla dzieci i dorosłych.
We Wrocławiu brakuje terenów rekreacyjnych z funkcją edukacyjną. Warszawa posiada swoje Centrum Kopernika, Wrocław ma Humanitarium - niewielkie i bardzo oddalone od centrum jedynie z instalacją czasowych wystaw w budynku. W tym kontekście nasz projekt będzie unikalny we Wrocławiu i okolicach – argumentuje lider projektu.

Ponad dwa tygodnie na oddanie głosu

Elektroniczny formularz będzie dostępny od jutra od godziny 8:00 do 2 października do 23:59. Papierowe głosy można oddawać w tych dniach w godzinach funkcjonowania poszczególnych placówek.
W tym roku będą funkcjonować 32 punkty, czyli ponad sto procent więcej niż rok temu. To nie tylko filie bibliotek miejskich i Centra Obsługi Mieszkańca, ale też siedziby rad osiedli. Głosowanie trwa trzy pełne weekendy. Jak pokazują statystyki, najwięcej głosów jest oddawanych właśnie podczas nich, choć wszystko zależności od pogody – wyjaśnia Bartłomiej Świerczewski.
Przy ulicy Krupniczej planowana jest impreza plenerowa w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. 17 września od 11:00 do 17:00 będzie można dowiedzieć się o projektach więcej bezpośrednio od ich liderów.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA