DODAJ

We Wrocławiu powstanie tzw. "Dolina Startupowa"

Biura / Wrocław
We Wrocławiu powstanie tzw.
Orzech
2018-01-26 19:37:31
Business Link i Skanska podpisały umowę o współpracy, dzięki której już we wrześniu 2018 roku we Wrocławiu powstanie przestrzeń nazywana przez inwestorów "doliną startupową". Już teraz cieszy się dużym zainteresowaniem.

Na powierzchni około 4 tys. mkw. znajdzie się m.in. 130 biur, 36 miejsc coworkingowych oraz sześć sal do spotkań. Dzięki tej inwestycji ma być stworzone miejsce pracy dla prawie 700 osób, w tym nawet ponad 100 startupów, których we Wrocławiu systematycznie przybywa. 

Wrocław jest drugim po Warszawie największym centrum startupowym w Polsce. Potencjał tych młodych firm z Dolnego Śląska dostrzegła też zagranica. To właśnie dlatego w ramach akceleratora, działającego zgodnie z metodyką prestiżowej uczelni Massachusetts Institute of Technology, wkrótce po raz pierwszy pojawi się specjalna ścieżka, ułatwiająca rozwój startupów z Wrocławia. We wcześniejszych trzech edycjach program odbywał się tylko w Warszawie. To efekt prężnie działającego w stolicy Dolnego Śląska sektora nowych technologii oraz współpracy z lokalnymi uczelniami i dużymi firmami. Dzięki wspomnianej inwestycji zjawisko to powinno jeszcze przybrać na sile.

Wskutek wspólnej inwestycji Skanskiej i Business Link zarówno startupy, jak i korporacje będą mogły wiele nauczyć się od siebie oraz skorzystać ze swoich zasobów i wiedzy. 

Nowa "Dolina Startupowa" powstanie wokół powierzchni biurowych umiejscowionych w nowej inwestycji Skanska Property Poland – Green2Day przy ul. Szczytnickiej 11. Biurowiec składa się z 7 kondygnacji naziemnych i 2 podziemnych, z 231 miejscami parkingowymi dla najemców. Przestrzeń w budynku ma zagwarantować wysoką jakość biur i elastyczność ich najmu. Biura i coworking w Business Link będzie można wynajmować nawet na trzy miesiące. Okres wypowiedzenia wynosi miesiąc.

Business Link istnieje od 6 lat. Dzięki niemu rozwinęło się już ponad 21 tysięcy przedsiębiorców, a z jego przestrzeni korzystały takie marki jak Twitter, Uber czy Brand24. Najnowsza inwestycja we Wrocławiu jest częścią ogólnopolskiej i międzynarodowej ekspansji Business Link. W ciągu najbliższych lat w Europie Środkowo-Wschodniej ma powstać  ok. 12 nowych lokalizacji Business Link o łącznej powierzchni od 45 do 50 tysięcy mkw.

Otwarcie Business Link Wrocław zostało zaplanowane na wrzesień 2018 roku.