DODAJ

Wiemy, która linia będzie dojeżdżać na pętlę autobusową przy Zwycięskiej

Logistyka / Wrocław
Wiemy, która linia będzie
Mariusz Bartodziej
2017-07-17 16:47:21
Wydział transportu potwierdził po konsultacjach, że do nowej pętli autobusowej przy ulicy Zwycięskiej będzie dojeżdżać linia 127, a nie 144.

Wykonawcą inwestycji zostało konsorcjum firm Atlas Ward Polska Sp. z o.o. oraz Metal-Trans Piotr Maraj. Jej koszt wyniesie ponad 1,2 mln zł.

Roboty budowlane zakończą się do 11 września, a prace, dzięki którym zostanie dopuszczony ruch na pętli, będą musiały zostać zrealizowane do 1 września - informuje Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta.

Pętla powstanie na terenie po dawnej jednostce wojskowej. W ramach inwestycji zostaną wybudowane dwa perony autobusowe, przebudowane drogi manewrowe oraz powstanie nowy fragment chodnika wzdłuż ulicy Zwycięskiej.

Inwestycja ma być tymczasowa. Docelowo w jej miejsce ma powstać pętla tramwajowa, której można się spodziewać dopiero za kilka lat.

Atlas Ward Polska Sp. z o.o. jest także wykonawcą innego przedsięwzięcia budowlanego w tym rejonie, o którym pisaliśmy w czerwcu. To Award Business Park – trzy biurowce przy Zwycięskiej 45. Ich łączna powierzchnia ma wynosić blisko 14 000 mkw. Zakończenie budowy zaplanowane jest na I kwartał 2018 roku.

Materiały inwestora