DODAJ

[Wrocław] Więzi sąsiedzkie i bezpieczeństwo. Cztery Poru Roku wciąż popularne wśród klientów

Mieszkania i domy / Wrocław
Cztery Pory Roku, czyli wieloetapowe osiedle na Jagodnie, nadal cieszy się dużym zainteresowaniem wrocławian, którzy zwracają uwagę na społeczny charakter inwestycji, bezpieczeństwo mieszkańców czy kompleksowo zagospodarowaną okolicę.

Szczepan i Marzena to małżeństwo z dziesięcioletnim stażem. Na targi mieszkaniowe na Stadionie Wrocław przyszli z siedmioletnią córeczką Zuzią i pięcioletnim synkiem Maksem. Cała rodzina do tej pory mieszkała w dość ciasnym, dwupokojowym mieszkaniu. Teraz szukają jednak większego lokum.

 Chcemy mieszkać wygodnie w spokojnej, dobrze zagospodarowanej okolicy, w miejscu, gdzie nasze dzieci będą mogły bezpiecznie bawić się z rówieśnikami, a my nawiążemy kontakty z sąsiadami i będziemy wspólnie spędzać wolny czas – tłumaczy pani Marzena.

Choć ostateczna decyzja jeszcze nie zapadła, małżeństwo przyznaje, że prawdopodobnie kupią mieszkanie na osiedlu Cztery Pory Roku na wrocławskim Jagodnie.

 Przekonała nas idea osiedla społecznego, z placami zabaw, klubem mieszkańcami czy boiskami do gry w piłkę. Właśnie czegoś takiego szukaliśmy. Mąż pochodzi z Brzegu, często odwiedzamy jego rodzinę, więc spore znaczenie ma też fakt, że z Jagodna błyskawicznie można dostać się na autostradę A4. Moi rodzice z kolei mieszkają w Kiełczowie – a tam już niedługo będzie można szybko dojechać wschodnią obwodnicą Wrocławia – wylicza pani Marzena.

Pan Szczepan też zwraca uwagę na kwestie komunikacyjne.

 Z tego, co wiem, wkrótce rozpocznie się przebudowa ulicy Buforowej, więc niedługo będzie można wygodnie dojechać na Jagodno z centrum miasta. A za kilka lat ma też powstać linia tramwajowa na osiedle, więc nasze dzieci, gdy już trochę podrosną, będą mogły korzystać z bogatej oferty komunikacji miejskiej – podkreśla pan Szczepan.

Dodaje, że Cztery Pory Roku przykuły jego uwagę także dlatego, iż położono tam duży nacisk na bezpieczeństwo. 

 Ogrodzony i chroniony teren ma dla nas – jako rodziców dwójki dzieciaków – kolosalne znaczenie – zaznacza pan Szczepan.Jedno z najpopularniejszych osiedli we Wrocławiu

Cztery Pory Roku cieszą się niesłabnącą popularnością wśród wrocławian – w ramach kilku etapów powstało tam już ponad 1,7 tys. mieszkań, a w najbliższych latach Archicom wybuduje kolejnych 700 lokali.

Deweloper dba o to, by mieszkańcy mogli się integrować. Stąd wspomniany klub mieszkańca z piłkarzykami, grami planszowymi czy telewizorem z konsolą, a także place zabaw czy miejsca do grillowania. Wkrótce pojawi się też klub fitness wyposażony w nowoczesny sprzęt sportowy.

Na początku 2017 roku do sprzedaży trafiło kolejnych 56 mieszkań na tym osiedlu, w budynku przy ulicy Krzysztofa Komedy. Pierwsi mieszkańcy wprowadzą się tam pod koniec przyszłego roku. Z pełną ofertą można zapoznać się na stronie internetowej Archicomu.