DODAJ

Wrocławski Aquapark zaplanował kolejne inwestycje. Skorzystamy z nich już latem

Sport i rekreacja / Wrocław
Wrocławski Aquapark zaplanował kolejne
tuWroclaw.com
2012-02-16 13:17:46
Jedyny park wodnych rozrywek w naszym mieście obchodzi w czwartek czwartą rocznicę istnienia. Na wiosnę zaplanowano dwie inwestycje, które pozwolą dopasować kompleks do wymagań klientów.

Pierwszą dobrą informacją dla osób odwiedzających Aquapark jest otwarcie basenu zewnętrznego. Niecka przez ostatnie niemal trzy tygodnie była zamknięta z powodu długo utrzymujących się silnych mrozów. Dodatkowo ratownicy z powodu wysokiego parowania wody nie widzieli osób korzystających z basenu na wolnym powietrzu. Od czwartku znów jest dostępna, a opady śniegu nie mają żadnego wpływu na część kompleksu nie będącą pod dachem.

We Wrocławskim Parku Wodnym planują też kolejne inwestycje. Powiększona zostanie strefa Saunarium. Dziś może zmieścić się w niej jednorazowo około 135-140 osób. - Zdarza się, że wieczorami mamy więcej chętnych, dlatego rozbudujemy ten obiekt tak, by mógł pomieścić od 80 do 100 osób więcej - podkreśla Mariusz Prasał, rzecznik prasowy Aquaparku.

Strefa Saunarium cały czas będzie dostępna dla klientów, bo rozbudowa obejmie niektóre pomieszczenia, gdzie dzisiaj mieści się strefa Wellness.
Całkowitą przemianę przejedzie też basen pływacki wewnątrz obiektu w strefie rekreacyjnej. - Chcemy przeobrazić tę część w strefę dla maluchów. Dzieciaki mogłyby tu pod okiem instruktorów i swoich opiekunów uczyć się pływać - opisuje Mariusz Prasał. Pomieszczenie gdzie znajduje się basen pływacki zyska nową aranżację. Zmieni się jednak nie tylko wystrój, bo cała niecka będzie obniżona, tak by maluchy miały "grunt pod nogami". W najpłytszym miejscu będzie tu 40 cm, w najgłębszym 110 cm głębokości.

Obecnie dobiega końca projektowanie inwestycji. Prace miałyby ruszyć wiosną i potrwać do początku czerwca, tak by przed głównym sezonem wakacyjnym klienci mogli korzystać już z przeobrażonych miejsc.

Tymczasem z okazji czwartej rocznicy istnienia Aquapark przygotował specjalną zniżkę dla klientów, którzy większą grupą chcieliby się wybrać do obiektu przy ul. Borowskiej w czwartek.
- Zbierz grupę przyjaciół, znajomych, przyjdź z rodziną - utwórz 4-osobową ekipę i skorzystaj z naszego urodzinowego prezentu. Zasada jest prosta: wchodzą 4 osoby - płacą 3 - zachęca do odwiedzin Mariusz Prasał.


Promocja dotyczy wszystkich taryf (czyli 1h, 2h, 3h, cały dzień) - na pobyt w Strefie Rekreacyjnej i trwa przez cały czwartek.
- Przypominam, że wrocławski Aquapark jest do dyspozycji od 16 lutego 2008 roku. Od tego czasu odwiedziło nas ponad 4 mln 440 tys. osób. To 1 mln 100 tys. osób rocznie, czyli zdecydowanie najlepszy wynik w kraju i drugi w Europie, po kompleksie w Monachium - zachwala Mariusz Prasał.


Autor: Jarosław Garbacz