DODAJ

Za rok ruszy budowa Alei Stabłowickiej. Droga połączy obwodnicę Leśnicy z ulicą Kosmonautów

Drogi i mosty / Wrocław
Za rok ruszy budowa
Tomasz Matejuk
2017-03-23 12:44:22
Dzięki przyznaniu unijnej dotacji, która do niedawna wisiała na włosku, miasto będzie mogło wybudować Aleję Stabłowicką. Nowa droga połączy powstającą obwodnicę Leśnicy z ulicą Kosmonautów.

Jak donosiliśmy w połowie marca, Ministerstwo Rozwoju zwiększyło pulę funduszy unijnych na drogi w miastach, dzięki czemu Wrocław dostanie ponad 233 mln złotych dofinansowania na budowę obwodnicy Leśnicy i Alei Stabłowickiej.

O przyznaniu dofinansowania mówił w trakcie czwartkowej sesji rady miejskiej wiceprezydent Wrocławia Maciej Bluj.

W przyszłym miesiącu będziemy podpisywać umowę z Ministerstwem Rozwoju. Cieszę się, że udało się jednak zdobyć dotację – podkreślał Maciej Bluj. 

Przyznanie unijnych środków oznacza, że będzie można zrealizować drugi etap budowy obwodnicy Leśnicy, czyli Aleję Stabłowicką. Niedawno urzędnicy podpisali umowę z konsorcjum, które opracuje projekt całego przedsięwzięcia.

Zgodnie z planem, roboty budowlane mają ruszyć w marcu 2018 roku i potrwać do czerwca 2019 roku. Koszt realizacji to 129 mln złotych.

mat. inwestora


Aleja Stabłowicka połączy obwodnicę Leśnicy z ulicą Kosmonautów.

– Aleja Stabłowicka, o długości około 1,8 kilometra, będzie drogą jednojezdniową. Projekt obejmuje też poszerzenie ulicy Kosmonautów do dwóch jezdni – na odcinku około 1,1 km, od wlotu Alei Stabłowickiej w kierunku centrum miasta – zapowiada Wojciech Kaim z Wrocławskich Inwestycji.

Aleją Stabłowicką mają jeździć autobusy – przystanki pojawią się przy rondzie na skrzyżowaniu z ulicą Halicką i Żernicką. Powstanie także pętla autobusowa i przystanek na przedłużeniu ulicy Zakopiańskiej, za skrzyżowaniem z ulicą Kamiennogórską.

mat. inwestora