DODAJ

Zabytkowa kamienica na Przedmieściu Oławskim idzie pod młotek

Kamienice i zabytki / Wrocław
Zabytkowa kamienica na Przedmieściu
Mariusz Bartodziej
2017-10-29 13:09:25
Miasto wystawiło 5 października na sprzedaż kolejną kamienicę w centrum miasta. Nowego właściciela nieruchomości przy ul. Zygmunta Krasińskiego 25 poznamy 19 grudnia.

Przedmiotem sprzedaży są 22 lokale wraz z 9406/10000 udziałem w częściach wspólnych budynku o powierzchni 1490 mkw. i prawie własności gruntu o powierzchni 679 mkw. Pozostałe dwa są własnością prywatną. Dodatkowo miasto prowadzi postępowanie w sprawie wykwaterowania z mieszkania pod numerem 22 osoby zajmującej je bezprawnie. Cena wywoławcza wynosi 3,7 mln zł.

UM Wrocławia


Pięciokondygnacyjny, dwubryłowy budynek mieszkalno-usługowy jest wpisany do gminnej ewidencji zabytków miasta. Jego podstawowe przeznaczenie to zabudowa wielorodzinna. Dodatkowo mogą tam powstać usługi handlu detalicznego, nieuciążliwa produkcja związana z obsługą klientów oraz praktyka lekarska stomatologiczna. Licytacja odbędzie się 19 grudnia.

Investphoto.pl


Kamienica na Wyspie Słodowej także na sprzedaż

Nabywcę kamienicy na Wyspie Słodowej 7 możemy poznać już 3 listopada. Wtedy nastąpi otwarcie ofert złożonych do drugiego pisemnego przetargu na zabytkową nieruchomość. O rozstrzygnięciu pierwszego informowaliśmy w połowie sierpnia.

Do przetargu stanęła poznańska spółka Pro Design (to firma, która w starej drukarni w Poznaniu stworzyła centrum Concordia Design), a także spółka UBM Nowy Targ z Warszawy (UBM ma na koncie m.in. budowę biurowca Pegaz przy ulicy Kazimierza Wielkiego we Wrocławiu).

fot. Kacper Mironowicz


Jak mówiła nam Maja Wysocka z biura prasowego magistratu, obie oferty były wyższe od ceny wywoławczej, która wynosiła 6 mln 741 tys. złotych.

Złożona koncepcja wypełnia preferowany program zagospodarowania nieruchomości, uwzględniając dotychczasowy sposób wykorzystywania Wyspy i w tym zakresie spełnia wymogi wynikające z ogłoszenia przetargowego. Jednak przedstawiona oferta nie dawała możliwości pełnej oceny, czy wszystkie funkcje wskazane w warunkach postępowania będą realizowane, zastrzeżenia budziła zwłaszcza koncepcja przestrzenna – argumentowali urzędnicy odrzucenie oferty Pro Design Sp. z o.o.

Drugą ofertę magistrat zdecydowanie odrzucił ze względu na planowane przyszłe przeznaczenie kamienicy.

Oferent przedstawił projekt budynku hotelowego, przewidujący rozbudowę istniejącego budynku zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, z funkcją uzupełniającą, kongresową, wystawienniczą i gastronomiczną. Taki sposób wykorzystania nieruchomości nie jest zgodny z preferowanym sposobem zagospodarowania – informował.

fot. Kacper Mironowicz