DODAJ

Zamkną tunele na pl. Dominikańskim w weekend. Generalny remont dopiero za rok

Wrocław
Zamkną tunele na pl.
tuWroclaw.com
2012-12-04 16:10:02

W nocy z piątku na sobotę i z soboty na niedzielę drogowcy zamkną tunele na placu Dominikańskim. Przejazdy muszą przejść konserwację przed zimą. W przyszłym roku zacznie się ich gruntowny remont.

W piątek 7 grudnia po godzinie 22 pracownicy firmy Radpol przystąpią do czyszczenia kanalizacji, naprawy sieci elektrycznej i wymiany żarówek oraz konserwacji pomp w tunelu południowym (po stronie gmachu PZU).

Jak informują urzędnicy z Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta - prace potrwają około od 4 do 6 godzin, a po ich zakończeniu ruch kołowy zostanie przywrócony.Z kolei w sobotę 8 grudnia wieczorem, po godzinie 22 analogiczne prace będą wykonywane w tunelu północnym (po stronie galerii handlowej). Na czas ich realizacji ruch będzie wstrzymany - od 4 do 6 h.

Jak podają urzędnicy, prace konserwacyjno - naprawcze są wykonywane dwa razy do roku, wiosną i jesienią. Koszt tegorocznych prac jesiennych to 70 tys. zł.

Przypomnijmy, że już wiadomo, iż oba tunele muszą przejść gruntowną naprawę, bo konstrukcja mająca prawie 40 lat praktycznie nie nadaje się do eksploatacji. Towarzystwo Upiększania Miasta Wrocławia mocno sprzeciwia się jednak modernizacji tuneli, twierdząc, że są one zbędne.
Autor: jg