DODAJ

Znów unieważnią przetarg na przebudowę Dyrekcyjnej?

Komunikacja publiczna / Wrocław
Znów unieważnią przetarg na
Tomasz Matejuk
2017-02-22 16:14:21
Miasto szykuje się do przebudowy ulicy Dyrekcyjnej – to inwestycja powiązana z budową nowego torowiska wzdłuż ulicy Hubskiej. Przetarg na to zadanie może jednak zostać po raz drugi unieważniony.

Spółka Wrocławskie Inwestycje pod koniec stycznia ogłosiła przetarg na poprawę nawierzchni ulicy Dyrekcyjnej. Chodzi o odcinek od ulicy Hubskiej do wlotu skrzyżowania z ulicą Joannitów. Przypomnijmy, że niedawno inwestor galerii handlowej Wroclavia przebudował ulicę Dyrekcyjną na pozostałym odcinku.

Do postępowania stanęło czterech wykonawców. Konsorcjum Balzola zaoferowało kwotę ponad 3 mln 802 tys. złotych, konsorcjum firm Drobud i Elektrotim – ponad 4 mln 760 tys. złotych, Skanska – ponad 3 mln 415 tys. złotych, a Strabag – nieco ponad 4 mln 98 tys. złotych.

To inwestycja powiązana z budową nowego torowiska tramwajowego na ulicy Hubskiej  od Glinianej do Dyrekcyjnej, którego wykonawcę kilka dni temu wybrali urzędnicy.


Niewykluczone, że przetarg znów zostanie unieważniony, bo zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinalizowanie zamówienia niespełna 2 mln 956 tys. złotych, czyli mniej niż wynoszą złożone oferty.

Wykonawca przeprowadzi m.in. przebudowę jezdni ulicy Dyrekcyjnej i Gajowej, przebudowę skrzyżowania ulicy Dyrekcyjnej i Gajowej, przebudowę chodników, opasek, zjazdów oraz budowę chodników i ścieżek rowerowych.