DODAJ

Wzrost zainteresowania zielonymi biurowcami. Energooszczędność jako forma inwestycji

Wzrost zainteresowania zielonymi biurowcami.
Kajtman
2011-11-08 11:00:02

Zielone biurowce, które zyskują coraz większą popularność na rynku nieruchomości, to nic innego, niż bardziej poetycka nazwa dla biurowców przyjaznych naturze. Ogromną zaletą zielonych biurowców jest to, że zapewniają one zdrowe, a przede wszystkim bezpieczne warunki pracy.


 


Dla osób spędzających w biurze kilka godzin dziennie niezwykle ważny jest komfort pracy. Warto wobec tego zainwestować w ekologiczne budownictwo, które przyczyni się nie tylko do wygody pracowników, ale również do dbałości o środowisko.


 


Można zaryzykować stwierdzenie, że zielone biurowce to dla nas nowy, choć stale wzrastający trend w budownictwie. Czesi, Włosi i Niemcy już od jakiegoś czasu stawiają takie właśnie ekologiczne budownictwo biurowe. Najwyższy czas, by Polska dołączyła do tego grona. Obecnie zielony biurowiec wznoszony jest przez firmę Wolf System w Chorzowie – i pozostaje nam mieć nadzieję, że w najbliższym czasie będą powstawać kolejne tego typu obiekty.- mówi Dominik Kosmała i kontynuuje- Idealnym rozwiązaniem dla „zielonych biurowców” jest budownictwo prefabrykowane. Jak sama nazwa wskazuje, do budowy biurowca używa się prefabrykatów. Dzięki temu, że część konstrukcji przygotowywana jest w hali produkcyjnej, montaż przebiega bardzo sprawnie i szybko, a co równie ważne - bezproblemowo. W praktyce wygląda to tak, że na plac budowy dostarczane są gotowe ściany, które następnie są łączone niczym klocki. Na koniec budynek poddaje się ostatecznej obróbce. Całość w stanie surowym zamkniętym jest gotowa już po 4 - 6 tygodniach, natomiast w stanie deweloperskim po około 2 - 3 miesiącach od rozpoczęcia budowy. Oprócz oszczędności czasu, ekologiczne budownictwo prefabrykowane charakteryzuje się również wysoką energooszczędnością, która w dzisiejszych czasach weszła już do standardów branży budowlanej. Przekłada się to na niższe koszty eksploatacyjne całego budynku. Ogromne znaczenie w tego typu budownictwie ma materiał, z którego wykonane są prefabrykaty. Firma Wolf System, stawiając w pełni na ekologię, wykorzystuje do konstrukcji domów prefabrykowanych drewno. Drewno cechuje się optymalną izolacją cieplną i akustyczną, a co więcej, wysoką trwałością. Przykładowo, nowa wersja ściany Ultra – Thermo – Mega – Wand to przegroda, która może się poszczycić współczynnikiem przenikalności cieplnej U rzędu nawet 0.1 W/m2K. Ponadto, dzięki wykorzystaniu naturalnego surowca, w obiektach panuje przyjazny mikroklimat, co sprawia, że nawet osoby zmagające się z alergią będą czuły się w nich komfortowo.” - informuje Dominik Kosmała, ekspert firmy Wolf System.


 


Budownictwo prefabrykowane niesie za sobą jeszcze inne korzyści. Wykorzystanie do budowy biurowca drewnianych prefabrykatów pozwala na dostosowanie projektu do indywidualnych potrzeb inwestorów. Dodatkowo, ze względu na jedną ekipę specjalistów z Wolf System, skupionych na budowie obiektu straty związane z przestojem pracy są ograniczone do minimum.


 


-----


Koncern Wolf System zajmuje się projektowaniem i budową nowoczesnych, ekologiczny domów modułowych, a także betonowych silosów oraz budynków gospodarczych. Wolf System Sp. z o.o. została założona 26 lipca 1990r. Początkowo siedziba spółki mieściła się w Tychach, ale wkrótce rozpoczęto budowę zakładu w Siemianowicach, gdzie od 1992 roku firma prowadzi swoją działalność produkcyjną. Dzisiaj firma Wolf System w Polsce zatrudnia ponad 100 pracowników, których kwalifikacje, kreatywność i zaangażowanie w wykonywaną pracę gwarantują sukces i dynamiczny rozwój spółki.