A na polu golfowym nie widać kryzysu

A na polu golfowym nie widać kryzysu

mazowieckie
REKLAMA

Powstające w Polsce nowoczesne obiekty golfowe, z bogatym zapleczem konferencyjno-hotelowym, pomimo kryzysu nie narzekają na brak klientów. Wręcz przeciwnie. Stale rośnie liczba osób, które rozpoczynają przygodę z golfem.


Według danych Polskiego Związku Golfa, do 57 klubów golfowych w Polsce należy obecnie ponad 3000 golfistów. A liczba ta z roku na rok stale rośnie. Golf przestaje być postrzegany jako dyscyplina tylko dla arystokratów i najbogatszych. Coraz więcej mówi się o tym, że koszty związane z amatorską grą w golfa są porównywalne do uprawiania takich dyscyplin sportowych jak jazda na nartach czy snowboard. Dlatego właśnie przybywa osób, które wolny czas spędzają na polu golfowym.


Potwierdza to również Ewa Wołowiec z Klubu Golfowego Sobienie Królewskie Golf & Country Club - Odnotowujemy stały wzrost zainteresowania polem i regularnie przybywa nam klubowiczów. Bardzo często bywa tak, że już pierwsza wizyta na polu staje się początkiem wielkiej golfowej przygody i pasji.

REKLAMA


Pole golfowe w połączeniu z zapleczem eventowym okazuje się być dobrym uzupełnieniem i pomysłem na poszerzanie grupy docelowej. Z nowego hotelu Sobienie Królewskie chętnie korzystają także członkowie tutejszego klubu golfowego. Ponadto weekendy w hotelu spędzają także miłośnicy golfa i osoby zainteresowane spędzeniem czasu w malowniczym miejscu, z dala od miejskiego zgiełku. A dzięki stale rosnącej popularności golfa i coraz większemu zainteresowaniu tą dyscypliną, Klienci decydują się na pobyt w hotelu także w trakcie turniejów golfowych rozgrywanych na polu.

Gra w golfa jest także coraz bardziej popularną aktywnością w trakcie spotkań motywujących dla pracowników. - Od momentu otwarcia hotelu w maju tego roku, obserwujemy znaczny wzrost zainteresowania polem golfowym – mówi Ewa Wołowiec. – W ostatnich tygodniach odwiedziło nas kilkanaście zorganizowanych grup, których uczestnicy przy okazji konferencji i spotkań biznesowych uczą się gry w golfa. – dodaje. Obiekt w Sobieniach, oddalony 35km od Warszawy, to najnowocześniejsze w Polsce 18-dołkowe pole z akademią golfa i czterogwiazdkowym hotelem. Bliskość stolicy i fakt że miejsce na mapie konferencyjno – szkoleniowej znajduje się od niedawna, przyciąga zarówno klientów indywidualnych jak i zorganizowane grupy.

Inwestycja Sobienie Królewskie Golf& Country Club to teren ponad 100 ha, na którym znajduje się 18-dołkowe pole golfowe, budynki mieszkalne, hotel w odrestaurowanym XIX w Pałacyku Jezierskich wraz z zapleczem SPA, a wkrótce powstanie tu również stadnina koni i korty tenisowe.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA