DODAJ

Kołobrzeg: Ulica Rzeczna zostanie przebudowana

zachodniopomorskie
Kołobrzeg: Ulica Rzeczna zostanie
RynekInfrastruktury
2014-05-08 10:41:30

Projektu za około 3,5 mln zł podejmie się firma Skanska. Rozpoczęcie prac budowlanych ulicy Rzecznej planowane jest na początek maja br., zakończenie - na październik tego roku. Przebudowa obejmować będzie powstanie m.in. nowych chodników, zatoki autobusowej i ścieżki dla rowerzystów.


 


Inwestycja, zlecona przez Gminę Miasta Kołobrzeg, zakłada również przeprowadzenie remontu mostu nad rzeką Stramniczką, a także zamontowanie instalacji sanitarnych, w tym m.in. budowę części sieci kanalizacyjnej oraz przebudowę wodociągów. Sama ulica Rzeczna zyska także nowe oświetlenie czy takie elementy użytkowe jak ławki czy kosze na odpadki. Z dużym prawdopodobieństwem można stwierdzić, że przebudowa rozpocznie się od skrzyżowania ulic Rzecznej i Kamiennej.


 


Nowa droga będzie miała 533 m długości oraz 4,5 do 5 m szerokości. Bardzo ważną informację stanowi fakt, że ulica Rzeczna zyska asfaltową ścieżkę rowerową w kolorze czerwonym oraz chodniki z granitowych płyt. W tym przypadku zadbano zwłaszcza o bezpieczeństwo użytkowników drogi: wzdłuż ciągów pieszych i rowerowych zainstalowane zostaną specjalne słupki zabezpieczające.


 


To niejedyny projekt Skanski na Pomorzu Zachodnim. Obecnie realizowanych jest ponad 20 projektów firmy, dotyczących m.in. poprawy dostępności do portu morskiego w Darłowie i do portu kołobrzeskiego od strony lądu.