DODAJ

Park wodny w Koszalinie: przetarg zakończony, firma wybrana

Sport i rekreacja / Koszalin
Park wodny w Koszalinie:
Kajtman
2012-04-20 17:30:44

Dzisiaj (piątek, 20 kwietnia) została wybrana firma, która ma wybudować koszaliński aquapark. Komisja przetargowa zdecydowała, że będzie to Wrocławskie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego WROBIS SA. Prezes ZOS sp. z o.o. zatwierdził ten wybór.


 


Choć najtańszą ofertę (niespełna 69 mln zł brutto) złożyła kołobrzeska spółka komandytowo-akcyjna Kornas Development, została ona odrzucona z dwóch powodów – formalnej oceny złożonej dokumentacji oraz merytorycznej oceny biegłych z komisji przetargowej, którzy uznali, iż zaproponowana przez tę firmę oferta cenowa jest zbyt niska w stosunku do przedmiotu robót.


 


Kolejna pod względem ceny była Grupa Budowlana Alstal z Inowrocławia (budowała m.in Termy Maltańskie w Poznaniu), która proponowała, że zbuduje aquapark w Koszalinie za prawie 81 mln zł brutto. Jednakże ta oferta nie mogła być brana pod uwagę, gdyż firma nie przedłużyła tzw. terminu związania ofertą, co automatycznie ją zdyskwalifikowało.


 


W tej sytuacji komisja przetargowa uznała, iż najkorzystniejszą ofertę (proponowany koszt inwestycji to dokładnie 84 mln 747 tys. zł brutto) złożyło Wrocławskie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego Nr 2 WROBIS SA, od 1998 roku będące członkiem Grupy Kapitałowej Mostostal Warszawa SA, której strategicznym partnerem jest hiszpański koncern budowlany ACCIONA . Dodatkowo za wyborem tej istniejącej od 60 lat firmy przemawia fakt, iż w swoim budowlanym portfolio ma inwestycję znaną w naszym regionie - aquapark w Ustroniu Morskim. WROBIS prowadzi wiele inwestycji w całej Polsce – między innymi w Szczecinie, gdzie wybudowała i buduje wiele obiektów służby zdrowia, choćby Centrum Diagnostyki i Terapii Nowotworów Piersi. Inwestycjami na naszym terenie zajmuje się Oddział Regionu Zachodniego. Spółka jest znana także w Skandynawii, została zarejestrowana w Konfederacji Norweskich Przedsiębiorców Budowlanych, która zrzesza najbardziej wiarygodne firmy, działające na rynku skandynawskim.


 


Czy to oznacza, że można już rozpoczynać prace budowlane? Niestety, nie. Zgodnie z przepisami, firmy biorące udział w przetargu mają teraz 10 dni na złożenie odwołania. Jeśli żadne odwołanie nie wpłynie, WROBIS SA przedstawi szczegółowy kosztorys inwestycji wraz z harmonogramem prac i umowa zostanie zawarta. Dopiero wówczas będą mogły rozpocząć się prace budowlane. Natomiast jeśli odwołania wpłyną, trzeba będzie zaczekać na orzeczenie Krajowej Izby Odwoławczej.