DODAJ

Budowa Kompleksu Zachodnia II w Zielonej Górze postępuje zgodnie z planem

Mieszkania i domy / Zielona Góra
Budowa Kompleksu Zachodnia II
Kajtman
2018-02-15 14:11:38
Trwają zaawansowane prace budowlane przy ul. Zbyszka Godlewskiego. Realizowana przez dewelopera Ekonbud-Fadom inwestycja Kompleks Zachodnia II to kontynuacja nowoczesnego osiedla, w ramach którego powstaną trzy budynki. Łącznie w budowanym etapie zaaranżowano 330 mieszkań, komórki lokatorskie przypisane do każdego lokalu oraz podziemną halę garażową. Inwestycja zakończy się pod koniec III kwartału 2018 roku.

Deweloper zdradza, że wszystkie prace związane z Kompleksem Zachodnia II przebiegają zgodnie z harmonogramem. – Realizowane obecnie budynki znajdują się już na zaawansowanym etapie. Obecnie osiągnęliśmy poziom 55% wykonania prac docelowych. Budynek 2AB ma już wykonaną w częściowo elewację, budynki 4 i 6AB są na etapie montażu 5. i 6. kondygnacji – podkreśla Izabela Woźnica-Letka z zielonogórskiego biura sprzedaży Ekonbud-Fadom. Sprzedaż również znajduje się na bardzo zadawalającym poziomie. Ponad większość mieszkań zostało już sprzedanych. – Warto przypomnieć, że do każdego lokalu przypisana jest komórka lokatorska o powierzchni około 2 mkw., za którą nie trzeba dodatkowo płacić. Zdajemy sobie sprawę, że dodatkowa przestrzeń gospodarcza zawsze się przyda. Może ona pełnić rolę spiżarki lub też garażu dla rowerów czy innych sprzętów – dodaje Izabela Woźnica-Letka. Deweloper zadbał również o przestrzeń dla czterokołowych pojazdów. Na terenie inwestycji powstanie podziemna hala garażowa z otwartymi i zamkniętymi miejscami postojowymi.

Po zakończeniu prac na Kompleks Zachodnia II, osiedle wzbogaci się o trzy sześciokondygnacyjne budynki, łącznie 330 lokali mieszkalnych. W ramach pierwszego z nich powstanie 126 mieszkań, drugi to 78, natomiast ostatni – 126 lokali. W sprzedaży dostępne są już tylko mieszkania dwu-pokojowe z garderobą oraz trzy- i czteropokojowe z aneksem kuchennym. Metraż waha się od 59 do 91 mkw. Ceny rozpoczynają się od 3 850 zł/mkw. w przypadku mieszkań na parterze, natomiast 3 950 zł/mkw. to koszt własnego M na wyższej kondygnacji. 

Osiedle jest bardzo dobrze skomunikowane z centrum miasta. W niedalekiej odległości znajdują się zarówno tereny zielone, jak i zaplecze edukacyjno-usługowe. W zaledwie kilka minut można dotrzeć do Parku Piastowskiego oraz przedszkola, szkoły podstawowej czy przychodni lekarskiej. 

Źródło: materiały prasowe