DODAJ

Znany producent gier otworzy we Wrocławiu Centrum Badawczo-Rozwojowe

Oświata / Wrocław
Znany producent gier otworzy
Mariusz Bartodziej
2017-09-25 09:34:29
Techland Sp. z o.o., jeden z największych w Polsce i Europie producent gier komputerowych, złożył kolejny wniosek o pozwolenie na budowę Centrum Badawczo-Rozwojowego we wrocławskim Mordorze.

Wtedy firma złożyła wniosek o pozwolenie na budowę Centrum Badawczo-Rozwojowego o kubaturze blisko 26 tys. metrów sześciennych, przy ulicy Jana Szczyrki 9-19. Zakładał powstanie obiektu na działkach nr 24, 25, 26, 27 i 82. Tuż obok, przy Szczyrki 12, znajduje się siedziba producenta.

UM Wrocławia


Inwestor wycofał swój wniosek 7 września, by po jedenastu dniach złożyć kolejny, z zamierzeniem zmienionym na: "budowa dwóch budynków Centrum Badawczo-Rozwojowego". Teraz czeka tylko na rozpatrzenie.

Centrum Badawczo-Rozwojowe będzie się mieścić we wrocławskim Mordorze, czyli w Zachodnim Centrum Biurowym. Znajduje się ono w rejonie ulic Strzegomskiej i Klecińskiej. Jest tam zlokalizowany obecnie największy potencjał powierzchni biurowej miasta.

Techland działa od 1991 roku, a w 2000 wszedł na rynek międzynarodowy. Jest odpowiedzialny za stworzenie i wydanie już ponad 20 gier. Wśród nich znajdują się m.in. "Call of Juarez", "Dead Island" i "Dying Light". Ma swoje biura we Wrocławiu, Warszawie, Ostrowie Wielkopolskim oraz Vancouver. 

UM Wrocławia