ARYZTA rozbuduje swoją fabrykę pieczywa na Dolnym Śląskuźródło: ARYZTA

ARYZTA rozbuduje swoją fabrykę pieczywa na Dolnym Śląsku

Orzech
Orzech
REKLAMA
Już w marcu br. ARYZTA Polska rozpocznie proces rozbudowy swojej fabryki w Strzegomiu i instalacji nowej linii produkcyjnej. Będzie to druga linia bułek w tej piekarni, która pozwoli zaoferować klientom jeszcze większy asortyment pieczywa i umocni pozycję firmy jako największego dostawcy bułek do restauracji i sklepów w Europie Środkowej.
Montaż kolejnej linii wiąże się z rozbudową zakładu - powstanie 5 000 m2 nowej powierzchni, a moce produkcyjne w segmencie pieczywa hamburgerowego wzrosną o ponad połowę. Instalacja linii ruszy jeszcze w 2021 roku, natomiast pierwsze bułki będą wypiekane prawdopodobnie już w drugiej połowie 2022 roku.
- Dzięki inwestycji wzmocnimy pozycję ARYZTA zarówno na polskim rynku piekarniczym, jak i w eksporcie. Jako lider stawiamy na rozwój produktów, automatyzację oraz bezpieczeństwo i najwyższą jakość żywności. Dlatego cieszę się, że nowa linia powstaje właśnie w Strzegomiu, będącym jedną z trzech naszych lokalizacji. To nowoczesna fabryka z doskonałym zespołem ekspertów i silnym portfolio produktowym, wykorzystująca do wypieku najwyższej jakości polskie surowce. Montaż nowej linii bułek to ważny krok dla nas jako producenta pieczywa i jako znaczącego pracodawcy na lokalnym rynku pracy - mówi Waldemar Topolski, dyrektor zarządzający ARYZTA Polska.
Zakład ARYZTA w Strzegomiu powstał w 2013 r. i z powodzeniem rozwija ofertę produktową w takich kategoriach jak pieczywo hamburgerowe, wrapy, croissanty czy bułeczki śniadaniowe. Nowa instalacja będzie wypiekać kilkadziesiąt tysięcy bułek na godzinę - od formowania ciasta po pakowanie. Wliczając tę inwestycję, piekarnia będzie posiadała cztery linie produkcyjne.
- ARYZTA jest firmą zaufania społecznego, która słynie z nieposzlakowanej opinii, rzetelnego podejścia do realizowanych zadań oraz doskonałych produktów. Jest to odpowiedzialny i sprawdzony przedsiębiorca, który znalazł już swoje stałe miejsce w życiu gospodarczym i społecznym gminy Strzegom. Cieszę się, że instalacja nowej linii produkcyjnej będzie miała miejsce w naszym mieście - mówi Zbigniew Suchyta, burmistrz Strzegomia.
- Naszym priorytetem podczas realizacji inwestycji jest bezpieczeństwo pracowników i partnerów zewnętrznych. Nową linię obsługiwać będzie kilkadziesiąt osób, a to oznacza, że na kolejnych etapach projektu rozpoczniemy budowę nowego zespołu - mówi Marcin Klimas, dyrektor zakładu ARYZTA Strzegom.
Dzięki inwestycji, ARYZTA Polska stanie się numerem jeden w kategorii pieczywa hamburgerowego spośród wszystkich europejskich piekarni Grupy ARYZTA.
ARYZTA Polska posiada także zakłady w Grodzisku Mazowieckim i Michałowie-Reginowie. Jesienią 2020 r. w Grodzisku również została uruchomiona nowa linia, produkująca różne typy pieczywa m.in. dla największych sieci sklepów czy sieci restauracji QSR.
- Chciałbym podziękować firmie za liczne inicjatywy oraz działania na rzecz społeczności Strzegomia. Dzięki współpracy z Fundacją Ronalda McDonalda najmłodsi strzegomianie mogli skorzystać z bezpłatnych badań USG, których celem była profilaktyka i wczesna diagnostyka chorób onkologicznych wśród dzieci. W 2018 r. został zainicjowany także "Półmaraton ARYZTA Strzegom", który ma już swoich wiernych uczestników i kibiców. ARYZTA doskonale współpracuje także ze strzegomskimi szkołami, realizując wiele ważnych inicjatyw. Dlatego mam nadzieję, ze w przyszłości współpraca ta będzie się równie prężnie rozwijać - dodaje burmistrz Strzegomia.
Źródło: Urząd Miejski w Strzegomiu

Komentarze (1)

Napisz komentarz
gość(gość)
bułki z plastiku i gipsu

Najnowsze artykuły

W centrum Wrocławia trwa budowa nowego biurowca [FILM + ZDJĘCIA + WIZUALIZACJE]
W samym centrum Wrocławia, kilkaset metrów od Rynku przy placu Jana Pawła II trwa budowa nowego biur...
Sii zwiększy zatrudnienie w swoim centrum w Gdańsku
Firma Sii Polska, jeden z największych dostawców usług IT, inżynieryjnych, cyfrowych i BPO w Polsce...
Osiedle Kajdasza – najładniejsze osiedle na Jagodnie od PROFIT Development [FILM]
Profit Development rozpoczyna realizację kolejnego etapu inwestycji przy ul. Kajdasza we Wrocławiu....
Wirthwein Polska uruchamia nową fabrykę w Łodzi. Będą nowe miejsca pracy
Kolejna zagraniczna firma zdecydowała się zwiększyć swoje inwestycje w Łodzi. Producent podzespołów...
Wrocław: Międzynarodowa szkoła wybrała na siedzibę liceum kompleks biurowy Centrum Południe
Kompleks biurowy Centrum Południe we Wrocławiu pozyskał kolejnego najemcę z branży edukacyjnej. We w...
Na warszawskim Mordorze rusza budowa hostelu pod najem długoterminowy
Spółka Postęp Property, należącą do fińskiego dewelopera YIT Development, podpisała z firmą Unibep S...
Dolny Śląsk: Rusza budowa kompleksu Karkonosze Springs Hotels&Resorts [WIZUALIZACJE]
We wsi Staniszów pod Jelenią Górą, u podnóża Karkonoszy, firma Oak Property należąca do grupy Europl...
Wkrótce otwarcie hotelu Diament Plaza w centrum Katowic [WIZUALIZACJE]
W samym centrum Katowic jeszcze w tym roku otwarty zostanie nowy hotel Diament Plaza z 135 pokojami,...
Amerykański BNY Mellon zwiększa zatrudnienie w swoim centrum we Wrocławiu
Amerykańska firma BNY Mellon będąca międzynarodowym liderem w dziedzinie zarządzania inwestycjami i...
Nexity wystartowało ze sprzedażą nowego etapu osiedla City Vibe w Krakowie [WIZUALIZACJE]
Rozpoczęła się sprzedaż II etapu pierwszej w Krakowie inwestycji Nexity Polska – City Vibe przy...