Dostawca artykułów do instalacji wodnych, firma Bevo wynajęła ponad 23 tys. mkw. w parku logistycznym MLP Poznań West. Przekazanie spółce gotowego obiektu, który objęty zostanie certyfikacją BREEAM, planowane jest w listopadzie br. W transakcji pośredniczyła firma doradcza BNP Paribas Real Estate.
Przekazanie najemcy gotowego obiektu planowane jest na listopad br. Funkcje generalnego wykonawcy zostały powierzone firmie W.P.I.P., która jest ekspertem w budowaniu i wyposażaniu obiektów przemysłowych zaawansowanych technologicznie.
Nowy najemca specjalizuje się w technologii wodnej. Spółka Bevo dostarcza wszelkie elementy metalowe i plastikowe do systemów rurowych: od rur, kształtek, zaworów odcinających i pomp, aż do urządzeń pomiarowych i kontrolnych.
– Jesteśmy bardzo zadowoleni z nawiązania współpracy z firmą Bevo. Lista najemców szybko się powiększa. Nasze centrum logistyczne MLP Poznań West stało się bardzo popularne i dlatego znajduje się obecnie w fazie dynamicznej rozbudowy. Najemcom zapewniamy wysoki standard obiektów, spełniających najwyższe wymagania środowiskowe. Wdrażamy w nich wiele nowoczesnych rozwiązań ograniczających zużycie energii. Potwierdzenie naszej troski w zakresie zrównoważonego rozwoju jest objęcie budynków systemem certyfikacji BREEAM. Dla naszych klientów bardzo atrakcyjna jest również doskonała lokalizacja centrum logistycznego w bezpośrednim sąsiedztwie aglomeracji poznańskiej – mówi Tomasz Pietrzak, Leasing Director Poland w MLP Group S.A.
– Jesteśmy dumni z zaufania, którym obdarzyła nas firma Bevo. Doradztwo przy tym projekcie opierało się przede wszystkim na wielowątkowości kluczowych kryteriów w wyborze idealnego rozwiązania -zarówno w kwestii lokalizacji, jak i technologicznych rozwiązań wewnątrz magazynu. Dziękujemy każdej stronie transakcji za zaangażowanie i wytrwałość oraz życzymy owocnej współpracy w przyszłości – komentuje Wojciech Nowicki, zastępca dyrektora Powierzchni Przemysłowych i Logistycznych w BNP Paribas Real Estate.




Zgodnie ze strategią dewelopera w dedykowanym obiekcie zastosowane zostaną nowoczesne rozwiązania. Na dachu znajdzie się instalacja fotowoltaiczna. Ogrzewanie budynku magazynowego oraz biurowego będzie się odbywało w oparciu o system VRV przy wykorzystaniu pomp ciepła. Do oświetlenia wnętrz wykorzystane będą energooszczędne lampy LED. Jednocześnie zarządzanie budynkiem i monitoring systemów obiektowych odbywać się będą za pomocą eksploatacyjnego modelu informacyjnego (ang. Asset Information Model) bazującego na metodyce BIM. Technologia ta wykorzystywana jest do usprawnienia procesów eksploatacyjnych poprzez integrację z systemami automatyki budynkowej BMS (ang. – Building Management System). Budynek zostanie poddany certyfikacji BREEAM.
Park MLP Poznań West jest najszybciej rozbudowywanym centrum należącym do MLP Group. Aktualnie w budowie jest ponad 55 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni. Nowe hale będą miały podwyższoną wysokość do 11,5 m. Projekt MLP Poznań West docelowo dostarczy ok. 150 tys. mkw. przestrzeni magazynowo-biurowej na terenie o powierzchni 28.8 ha.
MLP Poznań West jest zlokalizowany po zachodniej stronie Poznania w pobliżu drogi ekspresowej S11, zaledwie 7 km od węzła z autostradą A2.




![W woj. podkarpackim powstaje najwyższa estakada drogowa w Polsce [FILMY]](https://investmap.pl/_i/image/229/101/78053_100x70.jpg)
![Trwa budowa S7 Wschodniej Obwodnicy Krakowa, na odcinku Mistrzejowice - Nowa Huta [FILMY]](https://investmap.pl/_i/image/227/99/78051_100x70.jpg)
![Nowa, wielka inwestycja w Rzeszowie. Trwa budowa Podkarpackiego Centrum Lekkiej Atletyki [FILMY]](https://investmap.pl/_i/gallery/253/125/677629_100x70.jpg)
![Nowa koncepcja zagospodarowania Wolnych Torów w Poznaniu [FILM+WIZUALIZACJE]](https://investmap.pl/_i/image/220/92/78044_100x70.jpg)
![Wisłokostrada - wielka inwestycja w Rzeszowie bliska ukończenia [FILM]](https://investmap.pl/_i/image/219/91/78043_100x70.jpg)
![Nowoczesne osiedle na Maślicach. Komfort życia w zielonej okolicy [FILM]](https://investmap.pl/_i/gallery/183/55/649911_100x70.jpg)

![W centrum Poznania powstaje Muzeum Powstania Wielkopolskiego [FILM+ZDJĘCIA+WIZUALIZACJE]](https://investmap.pl/_i/gallery/188/60/623036_100x70.jpg)


![[Lublin] Park MLP Lublin został w całości wynajęty](https://investmap.pl/_i/image/40/40/47400_100x70.jpg)


![[wielkopolskie] Rozpoczyna się budowa magazynów typu City Logistics koło Poznania](https://investmap.pl/_i/image/24/24/43288_100x70.jpg)
![[śląskie] Galeria Retail Park Karpacka w Bielsku-Białej zyskuje nowego najemcę](https://investmap.pl/_i/image/61/61/46397_100x70.jpg)
![[Szczecin] C&W zarządcą budynku magazynowego w Szczecinie](https://investmap.pl/_i/image/114/114/9842_100x70.jpg)
![[Wrocław] Park logistyczny MLP Wrocław ruszy w przyszłym roku](https://investmap.pl/_i/image/85/85/4437_100x70.jpg)
![[Poznań] Oficjalny sklep kibica Lecha Poznań otwiera się w Galerii Pestka](https://investmap.pl/_i/image/132/4/3972_100x70.jpg)
![[wielkopolskie] Big Star w Galerii Leszno](https://investmap.pl/_i/image/145/17/12433_100x70.jpg)