Beyond.pl rozbuduje swój kampus Data Center w Poznaniuźródło: Materiały inwestora

Beyond.pl rozbuduje swój kampus Data Center w Poznaniu

Orzech
Orzech
REKLAMA
Beyond.pl zdecydował się na kolejną inwestycję w swój kampus Data Center, który znajduje się w Poznaniu. Firma zwiększy 5-krotnie docelową moc poznańskiego centrum danych, z 8 do 42 MW (megawat), a jego powierzchnia powiększy się niemal 4 razy.
Kampus ulokowany jest zaledwie cztery kilometry od autostrady A2 łączącej Berlin z Warszawą. Powierzchnia całkowita brutto urośnie z obecnych 12 tys. do 45 tys. mkw. Po zakończeniu rozbudowy Data Center będzie dysponowało jedną z największych w centralnej Europie powierzchni kolokacyjnych. Pozwoli to Beyond.pl obsłużyć rosnący popyt na usługi kolokacyjne i chmurowe. Będzie również jednym z największych obiektów tego typu w Europie pod względem oferowanej powierzchni i mocy. 
Materiały inwestora
REKLAMA
Rozbudowa Beyond.pl, której głównym akcjonariuszem jest Grupa Kulczyk Investments, to największa inwestycja ogłoszona na polskim rynku data center po zapowiedzianych przez Google i Microsoft projektach o łącznej wartości 3 mld dolarów.
Firma Beyond.pl Sp. z o.o. powstała w 2005 roku i jest pierwszym w Polsce neutralnym telekomunikacyjnie centrum danych oferującym usługi IT dla biznesu. Data Center 2 jako jedyne w Europie Środkowo-Wschodniej otrzymało certyfikat Rated 4 wg ANSI/TIA-942 zaświadczający najwyższy standard bezpieczeństwa przechowywanych danych.
Firma świadczy usługi takie jak m.in.: kolokacja, chmura obliczeniowa dla firm, infrastruktura dedykowana czy kompleksowa administracja IT. Oba centra danych Beyond.pl ulokowane są w Poznaniu, a ich łączna aktualna powierzchnia to 12 800 mkw.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA