Vantage Data Centers zbuduje za setki milionów dolarów centrum danych w Warszawieźródło: vantage-dc.com

Vantage Data Centers zbuduje za setki milionów dolarów centrum danych w Warszawie

Orzech
Orzech
REKLAMA
Amerykański operator wielkoskalowych centrów danych – Vantage Data Centers – poinformował o rozpoczęciu prac nad uruchomieniem dwóch kolejnych kampusów data center w Europie – w Warszawie oraz w Berlinie. Ich budowa ma kosztować łącznie 2 mld euro.
Ich powstanie jest częścią planu ekspansji tej firmy w Europie oraz inwestycją o wartości 2 mld dolarów. To będzie pierwsze centrum danych operatora w Polsce i drugie w Niemczech.
Warszawski kampus o powierzchni 39 tys. metrów kwadratowych (WAW1) ma się składać z dwóch data center. Jeden obiekt będzie dysponował mocą 16 MW, a drugi 32 MW. Pierwsza faza budowy, która ma zostać zakończona na początku 2022 roku obejmie 8 MW mocy IT.
Wyposażony w wydajne chłodzenie z rekuperacją powietrza obiekt ma wykorzystywać energię odnawialną. Warsaw Data Center Campus zaoferuje swoim klientom także m.in. stacje ładowania pojazdów elektrycznych oraz możliwe do spersonalizowania przestrzenie biurowe, rozwiązania bezpiecznego przechowywania przedmiotów czy sale konferencyjno-networkingowe.
REKLAMA
– Nowe inwestycje w Berlinie i w Warszawie są kolejnym potwierdzeniem szybkiego, globalnego rozwoju firmy Vantage i realizowanej, na skalę całej branży data center, strategii ekspansji na rynki Europy – mówi Antoine Boniface, prezes Vantage Data Centers na Europę.
– Tylko w ciągu ostatnich sześciu miesięcy znaczący postęp naszej firmy w zakresie budowy nowych obiektów typu greenfield w Berlinie, Warszawie, Zurychu i Frankfurcie udowodnił, że jesteśmy przygotowani do uruchamiania najlepszych obiektów hiperskalowych w krótkim czasie, tak, aby możliwie najlepiej sprostać potrzebom naszych klientów – dodaje.
Amerykańska firma Vantage Data Centers działa w Europie od lutego 2020 r. Oprócz Berlina posiada kampusy we Frankfurcie i Cardiff. Do końca 2021 roku otworzy jeszcze kampus w Zurychu, który jest aktualnie w trakcie budowy. Dokonała również przejęć spółek Etix Everywhere i Next Generation Data.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA