NFOŚiGW dofinansuje budowę kolejnej sieci ciepłowniczej

NFOŚiGW dofinansuje budowę kolejnej sieci ciepłowniczej

Białystok
RynekInfrastruktury
RynekInfrastruktury
REKLAMA

Ponad 167 tys. zł dofinansowania z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej otrzymało MPEC na realizację kolejnej modernizacji sieci ciepłowniczej w Białymstoku.

 

Ponad 167 tys. zł dofinansowania z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej otrzymało MPEC na realizację kolejnej modernizacji sieci ciepłowniczej w Białymstoku. Środki zostaną przeznaczone na projekt „Przebudowa sieci cieplnej magistralnej od komory BK-238 do BK-239 w rejonie ulic Antoniukowskiej i Owsianej w Białymstoku”.

 

Inwestycja zostanie zrealizowana w 2014 r. Środki przeznaczone przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej pochodzą z umorzenia pożyczki udzielonej MPEC w 2009 r. na budowę magistrali ciepłowniczej wzdłuż ulic Rzymowskiego i Sławińskiego. Kwota umorzenia wynosi 167.083,42 zł co stanowi 10 proc. wypłaconej wówczas pożyczki.

REKLAMA

 

Przebudowa sieci magistralnej od komory BK-238 do BK-239 w rejonie ulic Antoniukowskiej i Owsianej, będzie realizowana w przyszłym roku i ma się zakończyć do 30 września 2014 r. Zmodernizowana zostanie stara sieć kanałowa o średnicy 350 mm na odcinku 155 m. W miejscu tym zostaną ułożone rurociągi preizolowane.

 

Całkowity koszt przebudowy wyniesie ponad 850 tys. zł.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA