Biurowiec DL Tower w Katowicach prawie cały wynajęty i oddany do użytkuMateriały prasowe

Biurowiec DL Tower w Katowicach prawie cały wynajęty i oddany do użytku

Orzech
Orzech
REKLAMA

Nowy biurowiec DL Tower, część wielofunkcyjnego kompleksu o docelowej powierzchni ponad 45 tys. mkw., powstającego przy ul. Korfantego 138 w Katowicach, dołączył do już funkcjonującego budynku DL Atrium, który mieści funkcje biurowe, usługowe i handlowe. W niedługim czasie rozpocznie się realizacja kolejnych dwóch nieruchomości z dominującą funkcją biurową i znaczącym udziałem powierzchni usługowych, gastronomicznych, handlowych, hotelowych i rekreacyjnych.

DL Tower to 13-piętrowy biurowiec klasy A. Budynek ma wysokość 55 metrów. Oryginalna, trójkątna bryła i charakterystyczny design już teraz spotkały się z uznaniem zarówno środowiska architektów, jak i przedstawicieli biznesu.

DL Tower o łącznej powierzchni użytkowej 17 tys. mkw. jest już wynajęty w około 90 proc. Trwają zaawansowane rozmowy w sprawie pozostałych wolnych powierzchni. Przewidywany termin zakończenia całego projektu DL Invest Group to 2025 rok.

Materiały prasowe

– Naszym celem jest stworzenie miastotwórczego kompleksu, który dostarczy mieszkańcom Katowic nowych miejsc do pracy, ale także nowych możliwości rekreacji i spędzania wolnego czasu. Kompleks, obok nowoczesnych powierzchni biurowych, zaoferuje bogatą ofertę handlową, gastronomiczną, rekreacyjną w postaci klubów fitness, a także kulturotwórczą. Planujemy przestrzenie przewidziane pod wydarzenia kulturalne – mówi Dominik Leszczyński, CEO DL Invest Group odpowiadającej za realizację inwestycji.

– Projekt mixed-use, którego częścią jest DL Tower powstaje w dawnej przemysłowej dzielnicy, która obecnie przechodzi metamorfozę i stanie się w przyszłości jedną z najbardziej dynamicznych dzielnic śląskiej stolicy. Rozbudowywana jest infrastruktura komunikacyjna. Przy naszej inwestycji powstają nowe przystanki komunikacji miejskiej, za których budowę odpowiadamy, a w niedalekiej przyszłości startuje budowa przedłużenia trasy DTŚ, która przebiegać będzie w bliskiej odległości od naszego kompleksu, a która to trasa łączy najważniejsze miasta śląskiej aglomeracji. W dzielnicy powstają także nowe nieruchomości mieszkaniowe. Wszystkie te projekty odmienią oblicze Wełnowca oraz samego miasta Katowice – podsumowuje Dominik Leszczyński.

REKLAMA
Materiały inwestora

Kompleks mixed-use, którego częścią jest DL Tower, powstaje zgodnie z przyjętą przez firmę strategią zrównoważonego rozwoju DL Green zakładającą między innymi certyfikację wszystkich realizowanych przez firmę nieruchomości w międzynarodowym, ekologicznym systemie certyfikacji BREEAM.

– Na terenie naszego projektu powstającego przy Korfantego 138 granice pomiędzy poszczególnymi funkcjami będą się przenikały. Każdy użytkownik przestrzeni biurowych będzie mógł opuścić swoje biuro i w ramach jednego kompleksu przenieść się do strefy handlowej, gastronomicznej, kulturalnej lub zorganizować spotkanie na niezależnej przestrzeni biurowej, która funkcjonuje pod marką DL Space i mieści się zarówno w działającym już biurowcu DL Atrium, jak i świeżo oddanym do użytku budynku: DL Tower. DL Space w ramach naszego kompleksu zaoferuje ponad 1000 mkw. nowoczesnych powierzchni biurowych podzielonych na wyposażone gabinety wynajmowane w formie biur serwisowanych także na krótkie okresy – mówi Dominik Leszczyński.

Materiały inwestora

Pierwsi najemcy wprowadzą się do DL Tower już w kwietniu bieżącego roku. Około 90 proc. dostępnych powierzchni komercyjnych jest już wynajętych, a wśród firm, które podpisały umowy najmu są między innymi: ForSec, TUV Austria czy Elite Expert Club.

DL Invest Group prowadzi zaawansowane rozmowy w sprawie wynajęcia pozostałych powierzchni biurowych.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA