Biurowiec .KTW II w Katowicach jest już niemal w połowie wynajętyMateriały prasowe

Biurowiec .KTW II w Katowicach jest już niemal w połowie wynajęty

Orzech
Orzech
.KTW
adresKatowice, Roździeńskiego 1
inwestorTDJ Estate Sp. z o.o.
projektantMedusa Group
REKLAMA

Firma Rise.pl, specjalizująca się w usługach biur serwisowanych i pracowni coworkingowych, została najemcą biurowca .KTW II. Na początek zajmie 1,3 tys. mkw. powierzchni, na której zaaranżuje przestrzenie elastyczne na wynajem krótkoterminowy. Zostaną one udostępnione użytkownikom w marcu 2023 roku.

Firma Rise.pl zrealizuje w .KTW II autorski koncept biur serwisowanych i powierzchni coworkingowych. Na parterze biurowca zajmie lokal o powierzchni 335 mkw., który zyska wielofunkcyjny charakter: powstanie tam strefa kawiarniana, coworkingowa oraz eventowa z możliwością łatwej rearanżacji. Z kolei na pierwszym piętrze, na powierzchni niemal 1000 mkw. znajdą się biura serwisowane oraz sale dostosowane pod organizację spotkań, szkoleń i konferencji.

Materiały prasowe

Rise.pl będzie świadczyć usługi zarówno na rzecz najemców kompleksu biurowego .KTW, jak i podmiotów z zewnątrz. Firma da alternatywę dla tradycyjnych form wynajmu biura, podobnie jak ma to miejsce w przypadku proponowanego w .KTW modelu inkubatora. Będzie to pierwsze biuro tej marki w województwie śląskim. Dotychczas jej oddziały pojawiły się m.in. w Krakowie, Rzeszowie, Wrocławiu, Lublinie oraz w Łodzi.

Do końca 2023 roku firma planuje rozszerzenie działalności na kolejne dwa piętra. Tym samym Rise.pl w .KTW II powiększy zasób przestrzeni elastycznych w Katowicach łącznie o około 4,2 tys. mkw

Materiały prasowe

– .KTW II to dla nas miejsce, w którym działając razem, możemy stworzyć ofertę, która wykorzysta potencjał kompleksu, ale też nowych elastycznych form najmu. Współpraca .KTW II i Rise.pl ma zapewnić najemcom rozwiązanie gotowe na nową normalność. Nasza lokalizacja w .KTW II ma być nie tylko biurem, ale też żywą kreatywną społecznością, aktywnie współpracującą z otoczeniem i budującą wartość całego kompleksu – mówi Piotr Augustyn, prezes zarządu w Rise.pl.

REKLAMA

– Biorąc pod uwagę zmieniające się potrzeby najemców i rozwój rynku nieruchomości komercyjnych, od początku mieliśmy świadomość, że tego rodzaju koncept w kompleksie .KTW jest nieodzowny. Rise.pl przekonało nas nieszablonowym podejściem do swoich projektów i sposobem prowadzenia biznesu. Koncept Rise.pl w .KTW II będzie stanowił doskonałe uzupełnienie naszej oferty, służąc zarówno obecnym najemcom, jak i nowym podmiotom, które będą szukać w .KTW miejsca do elastycznego rozwoju – mówi Szymon Grabara, senior manager ds. leasingu w TDJ Estate. - To również szansa dla wielu mniejszych firm poszukujących biura dla dwóch osób, miejsca do pracy kreatywnej czy wydzielonej powierzchni pod realizację krótkoterminowych projektów, którym zależy na lokalizacji w sercu Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii - dodaje

Materiały prasowe

Proces najmu powierzchni w .KTW II przez Rise.pl wspierali przedstawiciele firmy doradczej Savills.

– Od kilku lat obserwujemy w Polsce rosnące zainteresowanie elastycznymi powierzchniami biurowymi. Podaż tego rodzaju biur na Górnym Śląsku na koniec 2021 roku wynosiła 7800 mkw. Debiut Rise.pl poszerza ofertę w Katowicach, udostępniając możliwość wynajmu elastycznego biura w niezwykle prestiżowym otoczeniu katowickiej Strefy Kultury, w budynku, który staje się powoli symbolem biznesowego Śląska – komentuje Agnieszka Kuehn, Associate, dział powierzchni biurowych, Savills.

Materiały prasowe

Rise.pl to kolejny obok PwC Service Delivery Center oficjalny najemca .KTW II. Obecny poziom najmu obiektu wynosi 45 proc., a w trakcie finalizacji znajduje się kilka następnych procesów, o szczegółach których inwestor będzie informował niebawem.

Biurowiec .KTW II w lutym br. uzyskał pozwolenie na użytkowanie. Pierwsi najemcy już rozpoczęli realizację prac adaptacyjnych swoich powierzchni, by z końcem 2022 roku móc uruchomić swoje procesy operacyjne w nowej lokalizacji.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA