Budowa Fabryki Park w Katowicach na finiszu TDJ Estate

Budowa Fabryki Park w Katowicach na finiszu

Orzech
Orzech
Fabryka Park
adresKatowice, Armii Krajowej 51
inwestorTDJ Estate Sp. z o.o.
REKLAMA

W Katowicach dobiega końca budowa nowego, dużego parku handlowego. W dzielnicy Piotrowice, na części terenu po dawnych zakładach firmy Famur, przy ul. Armii Krajowej powstaje Fabryka Park. Jest to pierwsza część inwestycji, która docelowo zajmie powierzchnię 6 ha.

Fabryka Park jest w końcowej fazie realizacji. Jeszcze w tym roku mieszkańcy południowych dzielnic Katowic oraz pobliskiego Mikołowa zyskają dostęp do szerokiej gamy ogólnopolskich i lokalnych sieci handlowych.

Fabryka Park to pierwsza inwestycja handlowa TDJ Estate, dewelopera odpowiedzialnego za takie projekty jak m.in. kompleks biurowy .KTW, Osiedle Franciszkańskie czy osiedle mieszkaniowe Pierwsza Dzielnica.

Park handlowy powstaje w dzielnicy Piotrowice, w rejonie ulic Tadeusza Kościuszki i Armii Krajowej w pobliżu Centrum Przesiadkowego Brynów, stacji kolejowej Katowice Piotrowice, a także przystanku autobusowego Piotrowice Fabryka Maszyn. Inwestycja wpisuje się w potrzeby mieszkańców okolicznych dzielnic (Ligota-Panewniki, Piotrowice-Ochojec), w których mieszka ok. 50 tys. osób.

TDJ Estate
TDJ Estate
TDJ Estate
TDJ Estate
REKLAMA

Wciąż trwają prace

Do dyspozycji zmotoryzowanych użytkowników będzie komfortowy parking. W budynkach wykonywane są prace wykończeniowe, a klucze do pierwszych lokali zostały już przekazane najemcom. W strefie zewnętrznej trwają prace związane z wykonywaniem przyłączy, infrastruktury zewnętrznej oraz roboty drogowe i brukarskie.

Na powierzchni 9 tys. mkw. znajdą się placówki handlowe o zróżnicowanym asortymencie. Zaplanowano otwarcie etapowe, z rozpoczęciem jeszcze w tym roku. W pierwszej kolejności do dyspozycji klientów zostaną oddane lokale sieciowych, ogólnopolskich najemców tj. drogeria Rossmann, sklepy będące częścią Pepco Group – Pepco i Dealz, sklep z meblami i dekoracjami Jysk, dyskont niespożywczy Tedi, sklep zoologiczny Maxi zoo oraz salon optyczny Ziko – Optyk. Ofertę uzupełnią Piekarnia Kłos oraz sklep z tradycyjną żywnością Bacówka. W kolejnych etapach pojawi się elektromarket Media Expert oraz inni najemcy, którzy uzupełnią ofertę parku.

Obecnie wynajęte jest ponad 60 proc. całej inwestycji, a umowy z kolejnymi najemcami są w trakcie uzgodnień.

TDJ Estate
TDJ Estate

W bezpośrednim sąsiedztwie Fabryka Park znalazł się sklep Kaufland, który wspólnie z parkiem handlowym stworzą spójną funkcjonalnie i architektonicznie całość. Obecnie trwają prace koncepcyjne nad zagospodarowaniem pozostałej części terenu, który uzupełni ofertę retail parku.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA