Bulwar Słoneczny nad Odrą przejdzie rewitalizację źródło: Materiały prasowe

Bulwar Słoneczny nad Odrą przejdzie rewitalizację

FILM + WIZUALIZACJE
Orzech
Orzech
REKLAMA
Kolejny nadodrzański bulwar w centrum Wrocławia zostanie wyremontowany. Tym razem miasto zrewitalizuje Bulwar Słoneczny. W ramach przedsięwzięcia powstanie na nim również ścieżka upamiętniająca 100-lecie przyznania praw wyborczych Polkom oraz historię uzyskiwania praw obywatelskich przez kobiety w innych krajach.
Bulwar Słoneczny to teren wzdłuż Odry, prowadzący od placu Bema do wjazdu w ulicę Henryka Probusa.
– Chcemy go wykorzystać zagospodarowując na nowo cały obszar na odcinku 370 metrów. Chodnik o powierzchni 551 m kwadratowych zostanie wyremontowany, a ponad 300 m odcinek ścieżki rowerowej będzie wyróżniony innym rodzajem nawierzchni – mówiła portalowi wroclaw.pl, Grażyna Wojewódzka, dyrektor ds. technicznych w ZDIUM. – Nasadzenia zieleni i meble miejskie stworzą spójną aranżację z traktem obrazującym historię praw wyborczych kobiet na świecie i obchodzonym dwa lata temu okrągłym jubileuszem praw wyborczych kobiet w Polsce
W ramach inwestycji w chodniku zamontowane zostaną 162 płyty: 81 z nazwą kraju i 81 z rokiem, w którym kobiety otrzymały w tym kraju prawa wyborcze. W centralnej części Bulwaru Slonecznego pojawi się płyta o średnicy ok. 1,5 m, upamiętniająca stulecie przyznania praw wyborczych kobietom w Polsce.
Źródło: Youtube.com - kanał Wrocław TV
Nowa aranżacja Bulwaru Słonecznego zakłada instalację dwóch łukowatych siedzisk z betonu architektonicznego, ławek i koszy na śmieci oraz nasadzenie nowej zieleni : 55 drzew (brzozy, lipy i grusze) 1157 krzewów oraz 1500 mkw. trawnika. Na całym rewitalizowanym odcinku zamontowane będzie również nowe oświetlenie.
Materiały prasowe
W ramach rewitalizacji bulwaru powstanie również placyk z okrągłą tablicą i nawierzchnią w kostce granitowej, która będzie cięta i łupana, a przez to przyjazna dla wózków dziecięcych i osób niepełnosprawnych, podobna do tej na wózkostradzie na wrocławskim rynku. 
REKLAMA
Materiały prasowe
Prace przy przebudowie Bulwaru Słonecznego potrwają do końca maja 2021 r. Ich koszt to ok. 1,6 mln. zł.
Inwestorem jest Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta we Wrocławiu. Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma PRB Metal-Bud Sp. z o.o. Za projekt architektoniczny odpowiada Pracownia Projektowa Myczkowscy.
fot. Mariusz Bartodziej
fot. Mariusz Bartodziej
fot. Mariusz Bartodziej
fot. Mariusz Bartodziej
fot. Mariusz Bartodziej

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA