JLL doradza Aviva Investors w transakcji sprzedaży Focus Mall w Bydgoszczy

JLL doradza Aviva Investors w transakcji sprzedaży Focus Mall w Bydgoszczy

Bydgoszcz
Kajtman
Kajtman
REKLAMA

Fundusz inwestycyjny Aviva Investors sfinalizował transakcję sprzedaży centrum handlowego Focus Mall w Bydgoszczy. Obiekt za kwotę 122 mln euro kupiła spółka Atrium European Real Estate Limited.

 

Eksperci JLL doradzali stronie sprzedającej – Aviva Investors – w tej transakcji.

 

REKLAMA

Agata Sekuła, Dyrektor Działu Rynków Kapitałowych w Europie Środkowo-Wschodniej, JLL, komentuje: „Sprzedaż bydgoskiego centrum handlowego Focus Mall jest drugą co do wielkości transakcją inwestycyjną w tym roku na polskim rynku nieruchomości handlowych. Sfinalizowanie umowy potwierdza, że wśród inwestorów istnieje popyt na wysokiej jakości obiekty handlowe o ugruntowanej pozycji rynkowej, z mocną bazą lojalnych klientów, w dobrych lokalizacjach w Polsce."

 

Focus Mall, o powierzchni najmu ok. 44 000 mkw. w ramach dwóch kondygnacji oraz budynków historycznych, jest największym centrum handlowo-rozrywkowym zarówno w Bydgoszczy, jak i całym województwie kujawsko-pomorskim. Oferta obiektu obejmuje 137 sklepów i punktów usługowych, jak również rozwiniętą część gastronomiczną oraz rozrywkową (multipleks). Do grona najemców Focus Mall należą takie marki jak m.in. Alma, Bershka, C&A, Cinema City, Cropp, H&M, House, Mango, New Look, New Yorker, Pull & Bear, Reserved, Saturn czy Zara. Goście mają do swojej dyspozycji ok. 1 000 miejsc parkingowych. Centrum oddano do użytku w 2008 r. Mocnym atutem Focus Mall – oprócz jego szerokiej oferty obejmującej sklepy z różnych branż – jest lokalizacja w ścisłym centrum Bydgoszczy, a także dostęp do środków komunikacji publicznej.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA