Castorama z nowym magazynem w ŁodziMateriały prasowe

Castorama z nowym magazynem w Łodzi

Orzech
Orzech
REKLAMA

GXO Logistics przenosi obsługę logistyczną projektu "Kuchnie" Castorama Polska do nowego magazynu w Łodzi, wspierając firmę w optymalizacji wykorzystania powierzchni handlowej i doskonaleniu obsługi klienta. Castorama to największa w Polsce sieć sklepów typu Home Improvement (DIY), która obchodzi 25-lecie działalności w kraju.

GXO zapewniło płynne przeniesienie obsługi logistycznej Castorama Polska do nowoczesnego, przyjaznego dla środowiska i zaawansowanego magazynu

Rozwój asortymentu produktów kuchennych sprawił, że zarządzanie coraz bardziej złożonym procesem magazynowania i realizacji zamówień stawało się coraz większym wyzwaniem dla sklepów detalicznych Castoramy. Firma zwróciła się do GXO, które jest jej operatorem logistycznym w Polsce od 2014 roku.

– Cieszymy się, że mogliśmy pomóc Castorama Polska w przeniesieniu projektu “Kuchnie” do nowego centrum logistycznego – mówi Marc Pastuzak, Dyrektor Zarządzający na Czechy i Polskę w GXO. – Dzięki doskonałej koordynacji personelu, sprzętu i zarządzania zapasami z dwóch pozostałych magazynów w Polsce, Castorama była w stanie utrzymać wysoki poziom obsługi klienta podczas całego okresu przejściowego – dodaje.

Materiały prasowe
REKLAMA

Projekt “Kuchnie” przenosi ciężar obsługi logistycznej związanej z zapewnieniem dostaw elementów kuchennych i setek powiązanych z nimi produktów ze sklepów Castoramy na GXO.

Teraz klienci Castoramy, którzy tworzą projekty kuchni z pomocą konsultantów w sklepie, mogą realizować swoje zamówienia przez GXO, oszczędzając cenną przestrzeń handlową, którą Castorama może wykorzystać jako salon wystawowy oraz poprawiając dokładność, wydajność i szybkość realizacji zamówień. Około 70 członków zespołu zajmuje się przygotowaniem zamówień obejmujących 2700 jednostek magazynowych w nowym centrum logistycznym w całości poświęconym projektowi “Kuchnie”.

– Infrastruktura transportowa otaczająca to supernowoczesne centrum logistyczne zapewnia doskonałe połączenia z całym krajem. Nasza współpraca z GXO gwarantuje większą wydajność i jeszcze szybsze dostawy, co niewątpliwie przełoży się na lepszą obsługę i większe zadowolenie klientów – mówi Wojciech Gondek, Dyrektor Łańcucha Dostaw i Logistyki w Castorama Polska.

Nowy obiekt w Łodzi jest częścią nowoczesnego parku magazynowego, którego budynki spełniają wymogi klasy A i posiadają certyfikat BREEAM. Wśród działań podjętych w celu zmniejszenia wpływu na środowisko jest instalacja świetlików dachowych i oświetlenia LED oraz stosowanie alternatywnych rozwiązań dla kartonu i folii. Dzięki temu rocznie oszczędza się blisko 240 ton kartonu, co z kolei pozwala zachować ponad 4 tys. drzew i 290 tys. litrów wody rocznie.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA