Castorama i RD bud znów łączą swoje siły

Castorama i RD bud znów łączą swoje siły

Radom
Kajtman
Kajtman
REKLAMA
Na Brzustówce w Radomiu ruszyła budowa jednego z największych w Polsce i pierwszego w nowej odsłonie aranżacyjnej marketu budowlanego Castorama. Generalnym Wykonawcą obiektu o powierzchni ok. 15 tys. m kw. została firma RD bud. Plany rozwoju popularnej sieci sklepów DIY – „do it yourself” – nie po raz pierwszy połączyły drogi zawodowe obu spółek. Castim i RD bud mają już na swoim koncie szereg zrealizowanych wspólnie projektów w całym kraju.
Pierwszy w Radomiu market popularnej sieci sklepów Castorama oferujących artykuły z kategorii: ogród, wystrój wnętrz, aranżacja, dekoracja, majsterkowanie, budowa, technika, powstanie na pięciohektarowej działce u zbiegu ulic Żółkiewskiego i Energetyków. Obok marketu o powierzchni 15 tys. m kw. projekt przewiduje również parking dla klientów i pracowników sklepu, który zapewni miejsca postojowe dla 500 samochodów. Generalne Wykonawstwo spółka Castim powierzyła po raz kolejny firmie budowlanej RD bud, która zrealizowała już wiele obiektów działających pod szyldem międzynarodowej marki. Największe z nich – każdy o powierzchni ok. 16 000 m2 – to Castorama Bielany Wrocławskie, Castorama Warszawa i Castorama Gdańsk.
– Cieszymy się z podpisania kolejnego kontraktu, potwierdzającego nasze kompetencje i doświadczenie. Umowa z Castim Sp. z o.o. cieszy nas tym bardziej, że współpraca z tym Inwestorem trwa już od wielu lat. Wybudowaliśmy oraz zmodernizowaliśmy dla Castoramy już 18 sklepów w wielu polskich miastach. Wkrótce dołączy do nich również Radom. Kolejna odsłona kooperacji jest dla nas ważnym sygnałem, że podążamy właściwą drogą, a wiedza, zaangażowanie i terminowość procentują zaufaniem, o które niełatwo dziś w relacjach biznesowych – mówi Eric Agnello, Dyrektor Generalny RD bud Sp. z o.o.
REKLAMA
Kontrakt o wartości 28 260 000 mln zł netto obejmuje prace ziemne i kompleksowe zagospodarowanie terenu. Po stronie RD bud jako Generalnego Wykonawcy jest również przebudowa sieci wodociągowej i energetycznej wraz z sygnalizacją świetlną skrzyżowania przyległego do inwestycji.
– Castorama Radom to pierwszy w Polsce projekt  w nowej aranżacji wnętrz. Na tym jednak nie koniec zmian. Market będzie bardziej przyjazny środowisku. Optymalizacji zużycia energii posłuży oświetlenie LED a nad prawidłowym funkcjonowaniem obiektu będzie czuwał zintegrowany system zarządzania budynkiem (BMS) – mówi Maciej Ciupka, Kierownik Budowy w RD bud.
Pierwsze zakupy w radomskiej Castoramie będzie można zrobić już w najbliższe wakacje. Otwarcie sklepu zaplanowano na 29 czerwca 2016 r. – Inwestor musi mieć czas na wyposażenie i zatowarowanie sklepu, dlatego naszym celem jest przekazanie obiektu wraz z drogą dojazdową już w kwietniu – dodaje Maciej Ciupka.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA