Centrum Badań, Rozwoju i Jakości Mondelēz International w Bielanach Wrocławskich zostanie rozbudowane

Centrum Badań, Rozwoju i Jakości Mondelēz International w Bielanach Wrocławskich zostanie rozbudowane

Orzech
Orzech
REKLAMA
Mostostal Warszawa podpisał kontrakt na rozbudowę ze spółką Mondelēz International RD&Q na rozbudowę Centrum Badań, Rozwoju i Jakości w Bielanach Wrocławskich. Wartość podpisanej umowy wynosi łącznie 12,35 mln zł. Realizacja inwestycji ma się zakończyć w sierpniu br.
Kontrakt realizowany będzie w formule "wybuduj". Inżynierem kontraktu została firma PM Group Wrocław, która prowadziła procedurę przetargową i jednocześnie jest autorem dokumentacji projektowej.
Podwrocławskie centrum zostało oficjalnie otwarte w czerwcu 2017 roku. Dzięki wartej 17 mln dol. inwestycji powstało blisko 250 nowych miejsc pracy. Jest częścią globalnej sieci ośrodków badawczo-rozwojowych spółki Mondelēz International i jednym z trzech tego typu obiektów w Europie. 

W Bielanach Wrocławskich w najnowocześniejszych laboratoriach prowadzone są prace m.in. nad nowymi recepturami ciastek i czekolad dla marek: Milka, Alpen Gold, Lubisie, Prince Polo czy Oreo.

REKLAMA

W tej części Polski spółka ma już trzy zakłady produkcyjne: dwa w Skarbimierzu i jeden w Bielanach Wrocławskich, zatrudniające łącznie ponad 2300 osób.

Mondelez Polska jest częścią rodziny firm Mondelēz International, Inc. Przychód firmy za 2016 rok wyniósł około 26 miliardów dol. Mondelēz International działa w 165 krajach świata i jest właścicielem takich marek, jak, m.in.: ciasteczka Oreo i belVita, czekolady Cadbury i Milka, czy gumy do żucia Trident.
Pod zmienioną nazwą (dawniej Kraft Foods) funkcjonuje w Polsce od 2013 r. Sieć produkcyjna firmy na terenie kraju obejmuje 7 zakładów, w tym fabrykę wyrobów czekoladowych w Skarbimierzu, która z otwartą w 2015 roku tzw. linią przyszłości wartą 30 mln dol. jest jednym z najnowocześniejszych ośrodków produkcyjnych w Europie.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA