Centrum Kompetencyjne IT Bosch w Warszawie zwiększy zatrudnienie Jakub Zazula

Centrum Kompetencyjne IT Bosch w Warszawie zwiększy zatrudnienie

Orzech
Orzech
REKLAMA

Bosch, wiodący globalny dostawca technologii i usług, zakończył rok 2021 w Polsce solidnym wzrostem. Skonsolidowane przychody firmy ze sprzedaży zewnętrznej na polskim rynku wyniosły blisko 6,1 mld zł (ponad 1,3 mld euro), co oznacza wzrost o 8% r/r.

Całkowite przychody netto z uwzględnieniem sprzedaży spółek nieskonsolidowanych i sprzedaży wewnętrznej, wyniosły blisko 12 mld zł. To oznacza wzrost rok do roku o 22 procent. Pozytywny rozwój sprzedaży odnotowały wszystkie sektory biznesowe Bosch w Polsce. W pierwszym kwartale br. sprzedaż wszystkich spółek Bosch w Polsce rozwijała się pozytywnie.

Obecnie Grupa poszukuje m.in. ekspertów IT i inżynierów w obszarach badań i rozwoju. Sam zespół Centrum Kompetencyjnego IT Bosch w Polsce do końca roku powiększy się do 1000 pracowników. Ten wzrost oznacza też, że w Polsce dostępnych będzie więcej międzynarodowych projektów i ról z globalną odpowiedzialnością. Nowe obszary specjalizacji, takie jak robotyka, umożliwią obecnym i przyszłym pracownikom zdobywanie i poszerzanie wiedzy w obszarze nowych technologii.

REKLAMA

Przypomnijmy, że Centrum Kompetencyjne IT Bosch zostało otwarte w 2008 roku w Warszawie i miało po dwóch latach zatrudniać 130 specjalistów.

W Polsce Grupa Bosch jest obecna od roku 1992. Reprezentują ją cztery spółki: Robert Bosch; Bosch Rexroth; BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego i sia Abrasives Polska.

Bosch prowadzi w Polsce działalność w pięciu lokalizacjach: Warszawie, Wrocławiu, Łodzi, Rzeszowie i Goleniowie. Liczba osób zatrudnionych w Grupie Bosch w Polsce wrosła w 2021 roku do ponad 8500 pracowników (na dzień 31 grudnia).

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA