CTPark Opole w rozbudowie. UFI Filters Poland podwaja przestrzeń najmuMateriały prasowe

CTPark Opole w rozbudowie. UFI Filters Poland podwaja przestrzeń najmu

Orzech
Orzech
REKLAMA

Ruszyła budowa piątego budynku w ramach parku przemysłowo-logistycznego CTPark Opole. Rozbudowa kompleksu związana jest z ekspansją marki UFI Filters Poland, która dotychczas zajmowała powierzchnię 6 000 mkw. Włoski producent systemów filtracyjnych dla branży motoryzacyjnej podwoi przestrzeń najmu, wprowadzając się w III kwartale 2024 roku do budynku OPO 2B. Opolska inwestycja to pierwszy projekt CTP w Polsce i jednocześnie pierwsza poza Chinami fabryka UFI Filters zajmująca się produkcją wymienników ciepła.

Swoje operacje firma rozpoczęła w CTPark Opole w 2018 roku. Filtry dostarczane przez UFI Filters są wykorzystywane we wszystkich markach samochodów osobowych i ciężarowych oraz pojazdach Formuły 1.

– Ekspansja UFI Filters Poland o kolejne 6 000 mkw. stanowi potwierdzenie skuteczności przyjętego przez nas modelu biznesowego opartego na utrzymaniu wszystkich nieruchomości w portfelu CTP w całym okresie najmu. Umożliwiamy naszym partnerom niezakłócony rozwój zarówno poprzez udostępnienie im większej powierzchni w dogodnym momencie, jak i dokonywanie zmian w standardach budynkowych, odpowiadających precyzyjnym oczekiwaniom klientów na przykład w związku z innowacjami wdrażanymi na liniach produkcyjnych czy technologicznych. Cieszymy się, że UFI Filters Poland po raz kolejny obdarzył nas zaufaniem. Bez wątpienia to pozytywny sygnał dla całej branży automotive, ale również dla przedsiębiorstw z innych sektorów – mówi Łukasz Tomczyk, Business Developer w CTP Poland.

Poprzez zwiększenie nakładów inwestycyjnych Ufi Filters w Polsce, firma chce stać się jednym z liderów w zakresie mobilności przyszłości. Obecnie zakład w Opolu umożliwia przedsiębiorstwu obsługę głównych dostawców samochodów w Europie oraz optymalizację czasu dostaw.

Materiały prasowe
REKLAMA

Kompleks skupia także innych najemców z branży motoryzacyjnej, w tym IAC (International Automotive Components) i TitanX Engine Cooling. Popyt na CTPark Opole wśród firm z sektorów automotive, transportu i logistyki to wynik między innymi lokalizacji inwestycji. Znajduje się ona na terenie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej i Dolnośląskiego Klastra Motoryzacyjnego, co sprzyja dynamice rozwoju biznesu oraz zapewnia dostęp do najnowszych technologii i bazy edukacyjnej. Jednym z instrumentów wsparcia jest także możliwość uzyskania ulgi w podatku dochodowym do 60 proc. kosztów inwestycji lub dwuletnich kosztów zatrudnienia nowych pracowników.

– Z punktu widzenia najemców jednym z kluczowych czynników jest lokalizacja parków przemysłowo-magazynowych, która ma bezpośrednie przełożenie na efektywność operacyjną, koszty logistyczne i jakość obsługi klienta docelowego. Dlatego naszym priorytetem jest budowa obiektów w atrakcyjnych ośrodkach biznesowych, wzdłuż najważniejszych szlaków komunikacyjnych. W takich kompleksach najemcy nie tylko pozostają latami, ale i rosną razem z nimi. Ostatnio na ekspansję w ramach CTPark Opole zdecydowała się firma TitanX Engine Cooling, a teraz rozpoczynany realizację kolejnego budynku dla marki Ufi Filters Poland, która zajmie łącznie 12 000 mkw. To pokazuje długoterminową jakość naszych kompleksów – wyjaśnia Bogi Gabrovic, Deputy Country Head w CTP Poland.

Materiały prasowe

Budynek OPO 2B będzie oddany do użytkowania w III kwartale 2024 roku. Obiekt zostanie poddany certyfikacji w systemie BREEAM. Jak wszystkie nowo budowane inwestycje CTP deweloper przystosuje go do montażu paneli fotowoltaicznych i wyposaży w system inteligentnego monitorowania zużycia mediów.

Dotychczas w ramach CTPark Opole wybudowano cztery budynki o łącznej powierzchni 82,000 mkw. Docelowo kompleks będzie liczył ponad 100 000 mkw. przestrzeni najmu.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA