Czeska firma z branży e-commerce otwiera biuro w WarszawieMateriały prasowe

Czeska firma z branży e-commerce otwiera biuro w Warszawie

Orzech
Orzech
Postępu 14
adresWarszawa, Postępu 14
inwestorHB Reavis Group
REKLAMA

Globalna, cyfrowa platforma dla e-commerce Packeta podpisała umowę najmu z CA Immo. Polski oddział firmy Packeta Poland zajmie 702 mkw. powierzchni warszawskiego biurowca Postępu 14.

Spółka wprowadzi się do obiektu już w marcu 2022 roku, a umowa najmu będzie obowiązywała przez 5 lat.

Packeta to globalna, cyfrowa platforma dla e-commerce, która została założona w 2010 roku w Czechach przez Simonę Kijonkovą jako spółka Zásilkovna. W ciągu dekady firma przekształciła się w holding funkcjonujący pod nazwą Packeta Group, zrzeszający 14 podmiotów. Obecnie Packeta działa w 6 krajach, realizując dostawy do 34 państw. Posiada ponad 9 000 własnych punktów odbioru, 92 000 punktów partnerskich i współpracuje z ponad 32 000 sklepów internetowych. W 2021 roku firma dostarczyła ponad 73 mln przesyłek. W Polsce grupa Packeta posiada magazyny w Cieszynie i w Warszawie, a w najbliższym czasie planuje także otwarcie kolejnych obiektów w Poznaniu i Krakowie. W ramach rozwoju działalności na rynku polskim, firma zdecydowała się również na utworzenie swojego biura w Warszawie. Już w marcu 2022 roku Packeta zajmie 702 mkw. powierzchni na 1 piętrze w Postępu 14. Umowa na wynajem przestrzeni została zawarta na okres 5 lat.

Materiały prasowe

– Cieszę się, że 2022 rok rozpoczęliśmy tak dynamicznie i nawiązaliśmy współpracę z nowym partnerem biznesowym - prężnie rozwijającą się platformą Packeta Poland. To duże wyróżnienie, że to właśnie nasz biurowiec Postępu 14 został wybrany na jej siedzibę w Polsce. Nie mam wątpliwości, że zaufanie ze strony tej globalnie działającej marki stanowi potwierdzenie jakości Postępu 14. Wierzę, że oferowana powierzchnia, dogodna lokalizacja w samym sercu biznesowego Mokotowa i dostęp do różnorodnej oferty usług w okolicy pozwoli firmie Packeta na poszerzenie swojej działalności zgodnie z przyjętą strategią. Nasz obiekt zapewnia doskonałe warunki do rozwoju biznesu zarówno dla lokalnych, jak i międzynarodowych firm – powiedział Dawid Wątorski, Senior Leasing Manager w CA Immo Poland.

Materiały prasowe
REKLAMA

– Packeta rozwija się na polskim rynku bardzo dynamicznie, wciąż pozyskujemy nowych partnerów biznesowych, rozszerzamy współpracę z dotychczasowymi i zwiększamy liczbę klientów w sektorze e-commerce. Stale rosnący krajowy rynek e-commerce staje się coraz bardziej nasycony, a e-sklepy szukają możliwości ekspansji za granicą - w tych działaniach wspiera ich Packeta. Tym samym, w ślad za wzrostem rynku, w ubiegłym roku nasza firma urosła 4-krotnie, a co za tym idzie – zwiększamy skalę działalności i zatrudnienie. Dlatego też zmiana biura i wynajem większej powierzchni jest naturalną konsekwencją naszego rozwoju. Biuro w Postępu 14 spełnia wszystkie nasze oczekiwania – mówi Justyna Andreas, dyrektor zarządzająca Packeta Poland.

Materiały prasowe

Biurowiec Postępu 14 został oddany do użytku w 2015 roku i jest jednym z najnowocześniejszych biurowców w biznesowej części Mokotowa, oferującym niemal 34 500 mkw. powierzchni na wynajem i 775 podziemnych miejsc parkingowych. Budynek wyróżniają rozwiązania proekologiczne potwierdzone certyfikatem BREEAM Final na poziomie "Excellent", w tym zasilanie energią wiatrową, kompletna infrastruktura rowerowa, stacje ładowania pojazdów elektrycznych, energooszczędne windy i oświetlenie oraz wykorzystanie deszczówki do podlewania zieleni i chłodzenia klimatyzacji.

Dziesięciokondygnacyjny biurowiec, wybudowany na planie litery "H", cechuje również bardzo duża powierzchnia typowego piętra – wynosząca 4300 mkw. Oprócz przyjaznych i efektywnych przestrzeni do pracy, w biurowcu znajdują się także restauracja, kawiarnia, kantyna, sklep spożywczy, drukarnia oraz drogeria.

Oprócz firmy Packeta, wśród najemców biurowca Postępu 14 znajdują się także m.in. AstraZeneca Pharma Poland, Samsung, Ekoenergetyka czy Ikano Bank.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA