Kończą się remonty w centrum miasta

Kończą się remonty w centrum miasta

Częstochowa
graviteo
REKLAMA

Kończy się przebudowa chodników przy ulicach Waszyngtona, Tuwima i Śląskiej, dobiega końca remont nawierzchni wokół dworca PKP. Prace poprawią estetykę i bezpieczeństwo poruszania się w centrum miasta.

Prace przy przebudowie ulic Waszyngtona, Tuwima i Śląskiej objęły:
rozebranie chodnika, rozebranie rabatki, ułożenie chodnika z kostki i płytek betonowych, a także ułożenie krawężnika, montaż włazów kanalizacji deszczowej, krat ściekowych i włazów kanalizacji telekomunikacyjnej.

Remonty chodników przy ul. Waszyngtona, Tuwima i Śląskiej poprawiły stan nawierzchni oraz estetykę terenu bezpośrednio przyległego do przebudowanego Placu Biegańskiego. Koszt inwestycji to około 400 tys. zł.

W finałowy etap remontu wchodzą również prace po obu stronach dworca PKP.

Zakończono już wymianę kostki na drogach manewrowych przy parkingu po stronie ulicy Piłsudskiego. Prace wciąż prowadzone są na ulicy Orzechowskiego przy Placu Rady Europy, gdzie w całości wymieniana jest kostka na odcinku od al. Wolności do ronda (wraz z nim) przy budynku Poczty Polskiej. Koszt inwestycji to blisko 240 tys. zł.

Dodatkowo, na koszt PKP (ponad 90 tys. zł.) wymieniana jest również nawierzchnia na drodze między budynkiem poczty i dworca głównego. Zgodnie z umową prace powinny potrwać do końca września, jednak wykonawca zapowiada, że remont powinien zakończyć się wcześniej.

 

REKLAMA

źródło: UM Częstochowa

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA