Czy we Wrocławiu nad Odrą przy Wzgórzu Kilimandżaro powstanie nowy park rekreacyjno-sportowy?

Czy we Wrocławiu nad Odrą przy Wzgórzu Kilimandżaro powstanie nowy park rekreacyjno-sportowy?

Orzech
Orzech
REKLAMA
Jest szansa, że we Wrocławiu, na Wielkiej Wyspie powstanie nowy teren rekreacyjno-sportowy. Do tegorocznej edycji Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego (WBO 2020) zgłoszono projekt i numerze 386 pod nazwą: "Rekreacyjno-sportowy park rozrywki nad Odrą przy Wzgórzu Kilimandżaro". Jest to projekt ponadosiedlowy, a koszt tej inwestycji szacowany jest na około 2 mln zł.
Tereny nad Odrą przy Wzgórzu Kilimandżaro od lat są miejscem spotkań biegaczy, rowerzystów, miłośników uprawniania nordic walking, crossfitowców i doskonale nadają się do zagospodarowania sportowo-rekreacyjnego głownie ze względu na małe wzniesienie oraz istniejące ścieżki. W tym miejscu mogłyby powstać nowe ścieżki do rekreacyjnej jazdy rowerem wraz z mini skill-parkiem dla dzieci i młodzieży do nauki bezpiecznej jazdy rowerem, a na polanie tor BMX o bardziej sportowym przeznaczeniu (w dyscyplinie olimpijskiej). Dla biegaczy zostałaby wytyczona nowa trasa crossowa, a dla crossfitowców powstał by ogólnodostępny park do ćwiczeń kalisteniki.
Wrocławski Budżet Obywatelski (WBO 2020)
Wrocławski Budżet Obywatelski (WBO 2020)
REKLAMA
Uzasadnieniem dla powstania takiego parku rekreacyjno jest potrzeba zaktywizowania sportowego i ruchowego dzieci i młodzieży, która w dużym mieście potrzebuje atrakcyjnych rozrywek na świeżym powietrzu, bezpiecznych i na czasie, a dodatkowo łatwo skomunikowanych, przez co nie tracą dużo czasu na dojazd. Dzięki takiemu projektowi społeczność lokalna bardziej zaangażuje się w prowadzenie zdrowego trybu życia. Stworzone zostanie nowe, atrakcyjne miejsce wypoczynku, rekreacji i sportu.
Osobami korzystającymi z tego parku rekreacyjno-sportowego mają być dzieci 0-12 lat, młodzież 13-17 lat, dorośli 18+, seniorzy oraz osoby uprawiające sport rekreacyjnie (w celach zdrowotnych) jak i wyczynowo w sposób bardziej zorganizowany.
Projekt został oceniony pozytywnie w obszarze działki nr 3/7, AM-1, obręb Zalesie. Z uwagi na fakt, że teren znajduję się pod opieką konserwatora zabytków przedstawiciele miasta rekomendują opracowanie dokumentacji projektowej zagospodarowania Wzgórza Kilimandżaro z uwzględnieniem terenów przyległych i rozwiązanie styków z zabytkowymi założeniami krajobrazowymi w prawidłowy sposób. Szacunkowy koszt realizacji inwestycji wynosi 2 mln zł. Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony z Liderem na etapie sporządzania dokumentacji projektowej. Inwestycja będzie musiała być zrealizowana zgodnie z zasadami projektowania uniwersalnego.

Komentarze (1)

Napisz komentarz
komentator z Zacisza(gość)
Wzgórze Kilimandżaro, czyli inaczej Cymborasa
REKLAMA