Krakowski Park Technologiczny wydał kolejną decyzję o wsparciu w ramach programu Polska Strefa Inwestycji. Tym razem beneficjentem jest firma Dan Cake Polonia – znany producent wyrobów piekarniczo-cukierniczych, która planuje rozbudowę i modernizację zakładu w Chrzanowie. Wartość planowanej inwestycji wynosi 70 milionów złotych.
Inwestycja zakłada kompleksową modernizację i automatyzację linii produkcyjnych, co pozwoli na zwiększenie elastyczności i efektywności procesów wytwarzania oraz pakowania. W ramach projektu powstanie m.in. testowa linia wypiekowa, zrobotyzowane stanowiska pakujące, a także nowoczesne systemy inspekcji, znakowania i klipsowania opakowań. Celem inwestycji jest również poprawa jakości produktów i dalszy rozwój infrastruktury produkcyjnej w Chrzanowie.
– Naszym celem jest tworzenie nowoczesnej, zrównoważonej produkcji, która odpowiada na rosnące wymagania rynku i klientów. Inwestycja w Chrzanowie to nie tylko nowe maszyny – to także inwestycja w jakość, ludzi i rozwój. Cieszymy się, że możemy realizować te plany przy wsparciu Krakowskiego Parku Technologicznego, z którym łączy nas wieloletnia, partnerska współpraca. – podkreśla Małgorzata Chodzik, członek zarządu firmy Dan Cake
Dan Cake jest znanym producentem takich produktów spożywczych jak np.: chleb tostowy, bułki mleczne, muffinki, spody tortowe, keksy, babki i inne wyroby piekarniczo-cukiernicze. To firma, która powstała w Danii, a dzisiaj, po blisko stu latach, grupa Dan Cake stała się jednym z najważniejszych producentów branży piekarniczo-cukierniczej w Europie z zakładami w Danii, Niemczech oraz Bangladeszu a od 2004 roku także w Polsce.Dan Cake to także inwestor z wieloletnim doświadczeniem w regionie – spółka już wcześniej skorzystała z instrumentów wsparcia oferowanych przez KPT. Uzyskała decyzje o wsparciu w latach 2019 i 2023, a wcześniej także zezwolenia na działalność w krakowskiej specjalnej strefie ekonomicznej (2013 i 2014 r.).
– To jest partner, którego dobrze znamy i z którym od lat doskonale współpracujemy. Obserwowany przez nas rozwój tej spółki napawa optymizmem, pokazując jakie spektrum możliwości mają międzynarodowe duże firmy w Polsce, w tym szczególnie w Małopolsce. Cieszymy się, że wsparcie w formie zwolnienia podatkowego jest dodatkowym i bardzo mocnym magnesem, który przyciąga inwestorów do naszego regionu i pozwala im w sprzyjających warunkach rozwijać tu swoje przedsięwzięcia biznesowe. – mówi Justyna Czyszek, wicedyrektor działu obsługi inwestora w Krakowskim Parku Technologicznym.
Krakowski Park Technologiczny, jako operator Polskiej Strefy Inwestycji w województwie małopolskim oraz powiecie jędrzejowskim, aktywnie wspiera przedsiębiorców planujących nowe inwestycje lub rozwój istniejącej działalności. Decyzje o wsparciu wiążą się z możliwością skorzystania z ulgi podatkowej, co istotnie wpływa na poprawę warunków prowadzenia biznesu w regionie.
Polska Strefa Inwestycji (PSI) to forma wsparcia dla firm planujących nowe inwestycje. Inwestycja w ramach PSI w obszarze działania KPT pozwala na zwolnienie z podatku dochodowego CIT lub PIT na okres 14 lub 15 lat. Inwestycja może zostać usytuowana na wszystkich terenach (nabywanych od podmiotów prywatnych czy też publicznych). O wsparcie może ubiegać się zarówno mały, średni jak i duży przedsiębiorca. Krakowski Park Technologiczny jest operatorem PSI w Małopolsce i powiecie jędrzejowskim.



![PGE za 3,6 mld złotych buduje w Rybniku jedną z największych i najnowocześniejszych elektrowni gazowo-parowych w Europie [FILM+WIZUALIZACJE]](https://investmap.pl/_i/gallery/188/60/663996_100x70.jpg)
![Elektrovnia Garbary, nowa, wielka inwestycja ROBYG w Poznaniu [FILMY+WIZUALIZACJE]](https://investmap.pl/_i/gallery/226/98/690146_100x70.jpg)
![Dworce w Dęblinie, Otwocku i Częstochowie objęte dofinansowaniem unijnym [WIZUALIZACJE]](https://investmap.pl/_i/image/172/44/79788_100x70.jpg)
![Kolejne kamienice w Łodzi odzyskały blask. Tak działa program Specjalnej Strefy Rewitalizacji! [ZDJĘCIA]](https://investmap.pl/_i/image/165/37/79781_100x70.png)





![[małopolskie] 2500 – Tylu pracowników zatrudnią inwestorzy w Małopolsce](https://investmap.pl/_i/image/110/110/1902_100x70.jpg)
![[Aglomeracja Wrocławska] TRANS-DAN zainwestuje pod Wrocławiem](https://investmap.pl/_i/image/239/111/30191_100x70.jpg)
![[małopolskie] Chrzanów: Obwodnica już otwarta](https://investmap.pl/_i/image/55/55/6967_100x70.jpg)
![[Poznań] PTB Nickel rozbuduje biurowiec spółki ENEA Operator](https://investmap.pl/_i/image/61/61/12605_100x70.jpg)




