Darmowe konto bankowe – jakie daje możliwości?freepik.com

Darmowe konto bankowe – jakie daje możliwości?

Artykuł sponsorowany
REKLAMA

O tym, że warto mieć konto w banku, wie niemal każdy, ale nie każdy zdaje sobie sprawę, że można prowadzić rachunek zupełnie za darmo. Jakie są zalety dysponowania ROR-em i w jaki sposób uniknąć opłat za usługę? Oto garść najważniejszych informacji!

Czy można prowadzić konto za 0 złotych?

Konto to bezapelacyjnie najpopularniejsza usługa świadczona przez banki. Nie każdy korzysta bowiem z kredytów czy lokat, ale znaczna większość Polaków dysponuje własnym rachunkiem. Placówki tworzą coraz bardziej konkurencyjne oferty, aby nowi klienci decydowali się właśnie na ich produkty. W tym celu organizują różne promocje.

Jeśli skorzystasz z internetowego rankingu Bankier SMART, nie zapłacisz za otworzenie konta osobistego. Jak to możliwe? Zestawienie prezentuje najkorzystniejsze propozycje dostępne na rynku. Czołowe miejsca zajmują opcje, które pozwalają na darmowe prowadzenie ROR-u.

Każda pozycja w rankingu uwzględnia koszty za: konto, kartę i korzystanie z bankomatów. W większości miejsc wynoszą one 0 złotych, ale czasami podane są w zakresach np. 0-5 złotych. Oznacza to, że darmowe korzystanie z którejś z usług wymaga spełnienia określonego warunku.

W przypadku opłat za kartę zwykle jest to warunek dokonania min. 5 płatności bezgotówkowych miesięcznie. Jeśli chodzi o bankomaty, to banki pozwalają na bezpłatne korzystanie z własnych maszyn, a opłaty dotyczą jedynie tych należących do innych placówek. Są to zatem bardzo łatwe do spełnienia zadania.

Bonus, który znajduje się przy większości ofert, to suma premii, jakie można otrzymać od banku. Ze względu na dużą konkurencję placówki proponują np. kilkaset złotych w ramach określonych działań na rachunku. Przykładowe wymogi do otrzymania nagrody to:

  • dokonywanie płatności kartą lub telefonem,
  • udzielenie zgody marketingowej na otrzymywanie wiadomości od banku,
  • otwarcie konta przez internet.

Aby poznać wymagania dotyczące konkretnej placówki, należy kliknąć znak zapytania widniejący przy kwocie bonusu. Wtedy u dołu ekranu ukażą się zasady skorzystania z promocji. Jak widać, prowadzenie ROR-u osobistego za 0 złotych jest bardzo proste.

Konto bankowe – do czego się przydaje?

Wiadomo już, jak znaleźć konto za darmo. Teraz czas poznać możliwości, jakie daje prowadzenie rachunku. Bardzo dużo informacji na ten temat znajduje się w tym artykule. Powinna go przeczytać każda osoba, która zastanawia się nad aktywacją ROR-u.

Konto osobiste to najlepsza metoda na gromadzenie oszczędności i bezpieczne przechowywanie swoich pieniędzy. Środki znajdują się pod ochroną zaawansowanych technologicznie systemów, które nie pozwalają na ich utratę. To znacznie lepsza metoda na odkładanie niż gromadzenie gotówki w domu.

Dzięki rachunkowi można w dowolnej chwili wykonywać przelewy, a co za tym idzie np. opłacać comiesięczne rachunki. Aby jeszcze bardziej usprawnić ten proces, warto ustawić sobie przelewy automatyczne, które będą się wysyłać samodzielnie w określonych terminach.

REKLAMA

Wraz z aktywacją ROR-u uzyskuje się dostęp do bankowości internetowej i aplikacji mobilnej banku. W ten sposób łatwo kontroluje się własne wydatki, sprawdza historię transakcji, zleca przelewy czy aktywuje nowe karty debetowe. Konto pozwala na dokonywanie bezgotówkowych płatności w sklepach stacjonarnych i online.

Zawsze, gdy potrzebuje się gotówki, można udać się do bankomatu i za pomocą karty wypłacić pożądaną kwotę. Konto nie odbiera dostępu do środków w postaci fizycznej. Każdy ma prawdo dysponować pieniędzmi tak, jak jest mu najwygodniej. Dzięki bankowości online da się korzystać z atrakcyjnych przewalutowań np. przed wyjazdem na wakacje.

Dlaczego warto mieć konto osobiste w banku?

Prowadzenie konta w banku przydaje się na co dzień. To najlepsza metoda na pozyskiwanie wypłaty czy innych świadczeń, takich jak emerytura lub renta. Niezależnie od tego, z iloma podmiotami się współpracuje, każdy z nich przelewa wynagrodzenia na jeden rachunek, dzięki czemu bezpiecznie trafiają do rąk pracownika.

Płatności bezgotówkowe stają się coraz powszechniejsze i powoli wypierają korzystanie z monet i banknotów. Dzięki rachunkowi w banku można płacić kartą we wszystkich sklepach z terminalem. Czasami zdarza się, że w niektórych punktach przyjmuje się jedynie opłaty kartą. Bywa tak np. na festiwalach muzycznych. Pozwala to uniknąć problemów z wydawaniem reszty czy pomyłek w obliczeniach.

Nie ma opcji na zgubienie pieniędzy zgromadzonych na koncie. Gdy straci się kartę, da się ją natychmiast zablokować w banku. Wtedy, nawet jeśli trafi ona w niepowołane ręce, nie straci się oszczędności zgromadzonych na koncie. W przypadku zgubienia gotówki najczęściej trzeba pogodzić się ze stratą.

Sposobność wykonywania przelewów tradycyjnych oraz tych na telefon to spore ułatwienie w codziennym załatwianiu spraw. Można w ten sposób łatwo oddać komuś pieniądze za paliwo po podwiezieniu do miasta czy uregulować rachunek za wspólny obiad w restauracji z bliskimi.

Kartę bankową podpina się do różnych aplikacji czy platform. Dzięki temu da się korzystać np. z serwisów streamingowych do oglądania filmów i seriali. Abonament opłaca się automatycznie każdego miesiąca. Stali klienci banków otrzymują spersonalizowane oferty np. na korzystne kredyty gotówkowe.

Jak założyć ROR?

Aktywacja konta w banku to bardzo szybka procedura, jaką można przeprowadzić w dowolnej placówce lub online. Każda osoba pełnoletnia, która legitymuje się dowodem osobistym, ma prawo złożyć wniosek o założenie rachunku. Następnie podpisuje umowę z bankiem i oczekuje na przyznanie karty. W przypadku klientów niepełnoletnich, ale powyżej 13. roku życia, konieczna jest jeszcze zgoda rodzica lub opiekuna.

Co jeszcze można porównać w rankingach?

Rankingi Bankier SMART obejmują nie tylko konta osobiste. Można w nich znaleźć również najlepsze oferty na karty kredytowe, kredyty hipoteczne i kredyty gotówkowe. Kalkulatory ratalne pozwalają obliczyć miesięczne koszty związane ze spłacaniem zobowiązań.

REKLAMA