Develia ukończyła VI etap osiedla Grzegórzecka 77 w KrakowieMateriały dewelopera

Develia ukończyła VI etap osiedla Grzegórzecka 77 w Krakowie

Orzech
Orzech
Grzegórzecka 77
adresKraków, Grzegórzecka 77
inwestorDEVELIA S.A.
projektantSaran Architekci
REKLAMA

Firma deweloperska Develia zakończyła prace budowlane w VI etapie inwestycji Grzegórzecka 77 – nowoczesnego osiedla mieszkaniowego realizowanego na krakowskich Grzegórzkach, w pobliżu Bulwarów Wiślanych. Aktualnie trwają przygotowania do przekazania kluczy nabywcom.

W ramach VI etapu inwestycji wybudowano 117 mieszkań o metrażach od 29 do 94 mkw. oraz 9 lokali usługowych Większość z nich została już sprzedana. Do dyspozycji mieszkańców oddane zostały również parkingi pod- i naziemne, stacje do ładowania pojazdów elektrycznych oraz komórki lokatorskie.

Grzegórzecka 77 wyróżnia się nowoczesną, kaskadową architekturą autorstwa pracowni SARAN Architekci. Do mieszkań na wyższych kondygnacjach przypisane są duże balkony i tarasy oraz – w przypadku lokali na parterze – ogródki. Dzięki neutralnej kolorystyce i zadbanej zieleni osiedle jest dobrze wkomponowane w okoliczną tkankę miejską. Przestrzenie wspólne urozmaicają alejki spacerowe, ściana wodna i plac zabaw. Deweloper zadbał również o roślinność – wewnętrzny dziedziniec zostanie obsadzony zróżnicowaną paletą ozdobnych roślin.

REKLAMA

– Grzegórzki to jedna z najbardziej prestiżowych lokalizacji w mieście. Mieszkańcy lubią tę okolicę, gdyż mimo centralnego położenia zachowała spokojny, zielony charakter. Chwalą też sobie rozbudowaną infrastrukturę lokalną – większość codziennych potrzeb można zaspokoić bez korzystania z auta, a do ważnych miejsc dojść w ciągu kilkuminutowego spaceru. To jeden z naszych hitów sprzedażowych – w ofercie pozostało już tylko kilkanaście mieszkań z ostatnich dwóch etapów osiedla – komentuje Tomasz Kaleta, dyrektor Departamentu Sprzedaży w Develia S.A.

fot. Damian Daraż

W okolicy nie brakuje sklepów, galerii handlowych (Galeria Kazimierz, C.H. M1 i Galeria Krakowska), punktów usługowych, placówek medycznych i uczelni wyższych. Miłośnicy kultury mogą korzystać z repertuaru słynnego Teatru Variété znajdującego się zaledwie 200 metrów od inwestycji. Z kolei rodziny z dziećmi w bezpośrednim sąsiedztwie osiedla znajdą cztery żłobki, dwa przedszkola, szkołę podstawową i publiczny, nowoczesny plac zabaw. Single docenią bliskość Starego Miasta i Kazimierza – odległość do Rynku Głównego to zaledwie 2 km, którą można pokonać w trakcie kilkunastominutowego spaceru. Z kolei dla rodzin z dziećmi ważne jest sąsiedztwo Bulwarów Wiślanych, które od Grzegórzeckiej 77 dzieli zaledwie 230-metrowy dystans. W pobliżu osiedla powstaje także Park Grzegórzecki, który w nieodległej przyszłości będzie idealnym miejscem na sąsiedzkie pikniki.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA