Dla lepszych podróży koleją – zmiany na linii Warszawa - Otwock PKP PLK / Foto: Łukasz Brylowski

Dla lepszych podróży koleją – zmiany na linii Warszawa - Otwock

ZDJĘCIA
Orzech
Orzech
REKLAMA

Będą lepsze podróże koleją i bezpieczniejsze przejścia przez tory. Budowane są nowe przejścia pod torami między Gocławkiem a Wawrem. Układane są szyny, podkłady i rozwieszana sieć trakcyjna. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. realizują projekt o wartości 422 mln zł netto, finansowany z udziałem funduszy unijnych z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Inwestycja na linii otwockiej zwiększy atrakcyjność i dostępność kolei w aglomeracji i regionie oraz na trasach dalekobieżnych. Cztery tory między Warszawą Wschodnią a Otwockiem umożliwią rozdzielenie ruchu aglomeracyjnego od dalekobieżnego.

Prace odbywają się przy utrzymaniu dwutorowego ruchu kolejowego, co zapewnia wybudowany bajpas torowy na odcinku Warszawa WschodniaWarszawa Wawer.

Na stacji Warszawa Wawer budowane jest przejście podziemne. Umocniono podłoże, ustawiane będą ściany i strop tunelu. Na wiosnę zaplanowano przebudowę peronu. Wiata peronowa zostanie odrestaurowana.

PKP PLK / Foto: Łukasz Brylowski
PKP PLK / Foto: Łukasz Brylowski
PKP PLK / Foto: Łukasz Brylowski
PKP PLK / Foto: P. Mieszkowski
PKP PLK / Foto: P. Mieszkowski
PKP PLK / Foto: P. Mieszkowski
REKLAMA

Widać już część nowego peronu przystanku Warszawa Gocławek pod wiaduktem przy ul. Marsa. Będzie przejście podziemne z pochylniami i schodami oraz dojściem na peron. Windy i schody ułatwią dostęp na wiadukt.

Na przystanku Warszawa Olszynka Grochowska peron zostanie przebudowany, odremontowana zostanie wiata przystankowa. Będzie system dynamicznej informacji pasażerskiej. Kładka nad torami zostanie przebudowana i wyposażona w windy.

PKP PLK / Foto: P. Mieszkowski
PKP PLK / Foto: P. Mieszkowski
PKP PLK / Foto: P. Mieszkowski

Między Warszawą Wschodnią a Warszawą Olszynka Grochowska będzie nowy przystanek Warszawa Grochów w pobliżu szpitala przy ul. Szaserów. Wybudowany zostanie peron wyspowy z wiatą. Będzie system informacji pasażerskiej. Kolej zapewni lepszy dojazd m.in. do osiedli i kliniki.

Od 5 grudnia rozpocznie się kolejna faza przebudowy kolektora przy ulicy Kaczeńca przy stacji Warszawa Wawer. Wykonawca i zarządca drogi przygotowali objazdy dla mieszkańców. Prace w tym miejscu potrwają około 3 miesięcy.

Inwestycja „Prace na linii kolejowej nr 7 Warszawa Wschodnia Osobowa – Dorohusk na odcinku Warszawa – Otwock – Dęblin – Lublin, etap II” odcinek Warszawa Wschodnia Osobowa – Warszawa Wawer, o wartości ok. 422 mln zł netto, jest współfinansowana ze środków Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Źródło: PKP PLK

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA