Dobiega końca budowa dużego osiedla mieszkaniowego w dzielnicy Ursus w WarszawieMateriały dewelopera, Ursa Sky

Dobiega końca budowa dużego osiedla mieszkaniowego w dzielnicy Ursus w Warszawie

REKLAMA

W niespełna 7 lat deweloper Unidevelopment S.A. zrealizował projekt mieszkaniowy w dzielnicy Ursus w Warszawie, który według początkowych założeń miał być budowany przez przeszło dekadę. W czerwcu br. deweloper rozpocznie przekazywanie mieszkań w świeżo oddanym do użytkowania etapie Ursa Sky, czyli najnowszej części osiedla.

Realizacja projektu była częścią planu przywrócenia mieszkańcom zaniedbanych części Ursusa znajdujących się w okolicach tamtejszego ratusza. To między innymi dzięki przeprowadzonej tam transformacji, dzielnica Ursus jest obecnie jedną z najbardziej atrakcyjnych, prężnie rozwijających się, a zarazem przystępnych cenowo części stolicy i nieustannie przyciąga nowych mieszkańców.

– Niemal 7 lat temu, wraz z budową Ursa Smart City, jako jeden z pierwszych deweloperów rozpoczęliśmy proces transformacji tej części dzielnicy Ursus. Dzięki przemyślanej koncepcji, którą sukcesywnie realizowaliśmy, przyciągnęliśmy do Ursusa tysiące nowych mieszkańców. Z naszym udziałem ta część dzielnicy nabrała zupełnie nowego charakteru i stała się przyjaznym, nowoczesnym fragmentem miasta, oferującym swoim mieszkańcom bezpieczeństwo, rozbudowaną infrastrukturę usługową, a dzięki terenom rekreacyjnym - możliwość odpoczynku – mówi Barbara Kunicka, dyrektor sprzedaży i marketingu w Unidevelopment.

Materiały dewelopera, Ursa Sky
Materiały dewelopera, Ursa Sky
REKLAMA
Ursa Sky

Unidevelopment S.A. zrealizował kolejne etapy projektu Ursa w oparciu o koncepcję rozwoju okolicy w duchu smart city. Zgodnie z planem, tereny, na których znajduje się m.in. osiedle Ursa, łączą w sobie wiele funkcji i w rzeczywistości zaczynają pełnić rolę centrum dzielnicy. Dzięki powstałym tu na przestrzeni ostatnich kilku lat inwestycjom mieszkaniowym, inicjatywie władz i nowym obiektom użytku publicznego (jak szkoły, przedszkola, punkty handlowo-usługowe i gastronomiczne, ale także przychodnie, centra medyczne i apteki), Ursus – a dokładniej okolica znajdująca się na północ od ulicy Dyrekcyjnej – zmienił się w przyjazną część miasta, chętnie wybieraną przez osoby poszukujące własnego M.

Zwolennikom aktywnego wypoczynku okolica oferuje liczne ścieżki rowerowe, kluby fitness, baseny i ośrodki sportowe. Do atrakcji w pobliżu należy zaliczyć też EKOpark, czyli pierwszy ekologiczny park dla mieszkańców, do którego budowy zostały wykorzystane materiały z recyklingu. Rodzice cenią sobie bogate zaplecze usługowe i edukacyjne, obejmujące żłobki, przedszkola i szkoły. Szczególnie oczekiwaną inwestycją jest szkoła podstawowa, która w najbliższym czasie powstanie przy ul. Tadeusza Hennela. Placówka będzie oferować miejsca dla ok. 700 uczniów.

Ursa Sky, czyli najnowsza, właśnie zrealizowana część projektu Unidevelopment S.A. i CPD S.A., to nowoczesna inwestycja składająca się z dwóch budynków, liczących łącznie 384 mieszkania. Przekazywanie mieszkań w ostatnim etapie Ursa Sky rozpocznie się w czerwcu tego roku.

Komentarze (4)

Napisz komentarz
do Adolfa(gość)
Mieszkasz w Ursusie? Widać, że nie, bo byś wiedział jak bardzo zatruta jest ziemia po fabryce. Ja mam sąsiadów i rodzinę, którzy większość życia pracowali w Zakładach i oni wiedzą, opowiadali jak było naprawdę. Nie zmienisz razem z kolegami deweloperami prawdy. W promocyjnych cenach sprzedajecie raka i inne choroby ludziom, którzy mają w nosie fabrykę i jej historię
Adolf(gość)
Wypowiadający się tu na temat 'Czarnobyla' 'mieszkańcy' to albo totalni idioci, albo konkurencja, chcąca zrazić do kupna mieszkań w prawie wyprzedanej inwestycji, bo nie wiem, jak skomentować te kocopoły...
Stary z Ursusa(gość)
Tak jak napisano, na całym terenie gdzie buduje się nowe osiedla jest skażona ziemia. Nowi mieszkańcy w pogoni za niską ceną płacą zdrowiem, bo już teraz rozgrywają się tam dramaty. Ludzie tam dwa, trzy razy częściej mają raka, bo wdychają chemiczne opary, które były pompowane w tą ziemię od ponad 100 lat. Ich dzieci mają kontakt z tą skażona ziemią i częściej umierają. Nikt nie mówi dlaczego, ale wszyscy wiedzą. Za duże pieniądze dostał PiS od deweloperów aby ujawnić tajemnicę tych terenów, ale my starzy mieszkańcy wszystko wiemy. Nikt ze Starego Ursusa tam nie zagląda, bo wiemy czym to grozi. A oni tam żyją. Nie wiedzą tylko, że bardzo krótko, bo to najbardziej skażona ziemia w Polsce a w Europie porównać można tylko tereny wokół elektrowni atomowej w Czarnobylu. Badania były prowadzone i to się nie nadaje nawet na teren przemysłowy a co dopiero by tam ludzie mieszkali!
Mieszkaniec(gość)
Szkoda tylko, że pod inwestycją znajdują się oleiste substancje łatwopalne, które się pojawiają w garażu podczas bardziej nasilonych opadów. Deweloper nabrał wody w usta i ma to w 4 literach
REKLAMA