W Warszawie rusza budowa osiedla Fabrica Ursus źródło: Materiały inwestora

W Warszawie rusza budowa osiedla Fabrica Ursus

WIZUALIZACJE
REKLAMA
W warszawskiej dzielnicy Ursus rusza budowa nowego osiedla, które będzie wkomponowane w legendarną zabudowę dawnej fabryki. Inwestycja powstaje przy ul. Dyrekcyjnej w miejscu, gdzie znajdują się pozostające pod ochroną konserwatora zabytków fragmenty dawnej fabryki "Ursus". 
Na 2,5 ha działce Aurec Home wybuduje w pięciu etapach około 800 mieszkań, a także lokale handlowe, gastronomiczne i usługowe. Budynki mieszkalne będą miały 6-7 kondygnacji, a mieszkania od 35 do 100 mkw. Pierwszy etap osiedla zostanie zakończony w maju 2023 r., a cała inwestycja w 2027 roku. 
W dawnej bramie i hali fabrycznej znajdzie się imponujące patio ze sklepami, usługami i kawiarenkami. Na osiedlu będzie również siłownia.
Materiały inwestora
REKLAMA
Materiały inwestora
Inwestor, Aurec Home przywróci starym, zabytkowym fragmentom dawnej fabryki "Ursus" dawną świetność i włączy w planowaną zabudowę mieszkaniową. Zabieg ten pozwoli oddać hołd historii tego miejsca i nada mu oryginalny, industrialny klimat. Również nazwa osiedla Fabrica Ursus, nawiązuje do nieistniejących już Zakładów Mechanicznych Ursus. Autorem projektu osiedla jest znany architekt Adam Wagner z pracowni PBPA Projekt.
Nowe życie dawnych zakładów

Obiekty w ramach osiedla Miasteczko Ursus mają mieć od czterech do sześciu pięter. Łączna powierzchnia użytkowa znajdujących się w nich mieszkań wyniesie ok. 40 tys. mkw. (co przy średnim metrażu 50 mkw. dałoby 800 lokali). Będą miały powierzchnię 35-100 mkw. Deweloper współpracuje przy tej inwestycji z warszawskim biurem Projekt Polsko-Belgijska Pracownia Architektury Sp. z o.o. Chce włączyć w planowaną zabudowę fragmenty dawnej fabryki "Ursus", będące pod ochroną konserwatora zabytków.

– Trudne i bardzo duże przedsięwzięcie pozwoli na zachowanie cząstki historii tego miejsca – przekonuje Aurec. – Będzie to wyjątkowy i wyróżniający się projekt, który wzbogaci widok okolicy. Jest to zdecydowanie jedna z najciekawszych inwestycji w dzielnicy Ursus, która łączy dostępność mieszkania z produktem deweloperskim w stylu premium.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA