DODAJ

Dolny Śląsk: Hotel na Zamku Topacz powiększony

Kamienice i zabytki / Ślęza
Dolny Śląsk: Hotel na
Orzech
2019-01-08 17:38:00
Kompleks hotelowy na Zamku Topacz powiększył się o nową część z 17 pokojami, dzięki czemu jego możliwości noclegowe zwiększyły się do 81 pokoi. Budynek, w którym ulokowano nowe pokoje hotelowe historycznie był stajnią. Otwarcie nowej części obiektu odbyło się 3 grudnia 2018 roku. 

Zamek Topacz to historyczny obiekt zamkowy na Dolnym Śląsku, który został zaadaptowany na czterogwiazdkowy hotel z pełnym zapleczem konferencyjno-eventowym. Hotel posiada 81 pokoi, 5 sal konferencyjnych i bankietowych oraz dwie restauracje i zaplecze spa & wellness. Otacza go 50-hektarowy teren.

W przyszłości właściciele Zamku Topacz planują powiększenie hotelu na zamku do ok. 120-140 pokoi. Projekty są już w opracowaniu. W planach jest również rozbudowa kortów tenisowych, strzelnicy golfowej i rozbudowa oferty zamku o dodatkowe atrakcje sportowo-fitnessowe.

Materiał wideo: Jan Augustynowski (Investmap.pl)

Zamek Topacz w Ślęzy pod Wrocławiem należy od 2002 roku do państwa Kurzewskich (są współtwórcami i właścicielami największej w Polsce firmy producenckiej ATM Grupa Spółka Akcyjna). ATM to polskie przedsiębiorstwo z siedzibą w podwrocławskiej miejscowości Bielany Wrocławskie, założone w lutym 1992 roku, notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Na samym początku firma tworzyła newsy, reportaże i filmy dokumentalne, ale później rozpoczęła produkcję programów cyklicznych, teleturniejów i reality shows. Obecnie ATM Grupa to największy niezależny polski producent telewizyjny. Spółka produkuje programy telewizyjne na zlecenie Telewizji Polsat, Polskich Mediów (TV 4) oraz Telewizji Polskiej. Sprzedaje licencje na swoje programy odbiorcom zagranicznym, m.in. do Nowej Zelandii (Awantura o kasę), do Włoch, Grecji, Czech oraz Hiszpanii (Gra w ciemno), a także do Irlandii i na Ukrainę (licencję na reemisję serialu Pierwsza miłość). 

Zamek został wyremontowany i przygotowany jako ekskluzywny obiekt hotelowo-konferencyjny. Pierwszych gości hotel Zamek Topacz przyjął w 2011 roku, oferując luksusowe pokoje, 2 restauracje, 5 sal konferencyjnych, Muzeum Motoryzacji, 50 ha park i wiele dodatkowych atrakcji dla gości indywidualnych, biznesowych, rodzin oraz grup.