DODAJ

Dolny Śląsk: Kolejna firma z branży automotive w Wałbrzychu zwiększy zatrudnienie

Dolny Śląsk
Dolny Śląsk: Kolejna firma
Orzech
2018-09-24 19:20:39
Niemiecki Quin GmbH – jedna z największych zagranicznych firm z branży automotive działająca na terenie Dolnego Śląska i posiadająca w tym regionie polski swoją fabrykę planuje zwiększenie zatrudnienia.

Polski oddział tego międzynarodowego przedsiębiorstwa  Quin Polska Sp. z o.o. posiada swoją fabrykę w Wałbrzychu na terenie tamtejszej podstrefy WSSE Invest-Park. Aktualnie zatrudnia w tym dolnośląskim mieście 491 osób, będąc jednym z największych pracodawców w podstrefie Wałbrzych.

Inwestor chce nadal rozwijać swoja polską fabrykę i jeszcze do końca tego roku planuje zwiększenie zatrudnienia o kolejnych nowych pracowników.

O inwestorze:

Quin GmbH była pierwszą firmą, która zainwestowała w podstrefie Wałbrzych – dokładnie 2 grudnia 1997 roku pod nazwą Grossmann Polska. 31 grudnia 2010 roku spółka zmieniła nazwę na Quin Polska Sp. z o.o. 
Quin GmbH jest liderem w produkcji ekskluzywnych kierownic samochodowych dla takich koncernów motoryzacyjnych i marek jak: Daimler, Bentley, Mercedes Benz, BMW, AMG, Toyota, Takata, TRW, Mini, Autolive, Magma Steyr, Eissmann oraz Audi.
Kierownice tworzone są z drewna, skóry, metali, tworzyw sztucznych, folii i karbonu. Oprócz tego zajmuje się produkcją zaślepek ze skóry na poduszki powietrzne umiejscowione w kierownicach samochodów. Quin posiada swoje fabryki w Niemczech, Polsce, Rumunii, Chinach i Meksyku.