DODAJ

Dolny Śląsk: Za kilka miesięcy ruszy rozbudowa kompleksu Hotel & Medi Spa Biały Kamień w Świeradowie-Zdroju

Dolny Śląsk
Dolny Śląsk: Za kilka
Orzech
2019-03-01 23:31:14
Nie w I kwartale bieżącego roku, a na przełomie II i III kw. ruszy rozbudowa czterogwiazdkowego kompleksu Hotel & Medi Spa Biały Kamień w Świeradowie-Zdroju na Dolnym Śląsku. 

Przesunięcie terminu rozpoczęcia prac budowlanych spowodowane jest zmianą Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego przez burmistrza miasta Świeradów-Zdrój. Nowe zmiany w MPZP zostały przedłożone w Urzędzie Miasta do konsultacji społecznych. Oficjalny termin zatwierdzenia nowego dokumentu przypada na koniec marca. Do tego momentu zostaną również przesłane informacje dotyczące realizacji tej inwestycji oraz daty planowanego rozpoczęcia i zakończenia budowy. Według wcześniejszych planów budowa miała się zakończyć w IV kwartale 2020 roku.

Hotel & Medi Spa Biały Kamień w Świeradowie-Zdroju rozbuduje się o 29 apartamentów. Będzie to trzecia część całego kompleksu.

Po rozbudowie powstanie także restauracja oraz strefa spa z 12 gabinetami i basenem, który będzie w połowie na zewnątrz. W nowym budynku znajdzie się również osiem stanowisk jacuzzi, sauna jodłowa oraz dwa kraxen stove. 

Apartamenty w nowej części kompleksu będą miały dwa standardy:  Premium (przestrzeń od 24 do 21 mkw., jedno pomieszczenie z sypialnią oraz aneksem kuchennym) oraz Superior (przestrzeń od 37 do 47 mkw. z wydzieloną, zamykaną częścią sypialną i dzienną z aneksem kuchennym). W skład każdego z apartamentów wchodzić będzie również łazienka oraz balkon. Dodatkowo w standardzie Superior pokoje będą wyposażone w biokominki.

Hotel & Medi Spa Biały Kamień został otwarty w 2009 roku. Trzy lata później powstała druga część składająca się z 26 pokoi, strefy spa z basenem i części konferencyjnej.

Inwestorem całego kompleksu jest spółka Apartamenty Biały Kamień z Wrocławia.